KAŽDÝ PŘÍPADNÝ ČTENÁŘ NECHŤ BERE ZDEJŠÍ INFORMACE O VÍNĚ JAKO ČISTĚ MÉ SUBJEKTIVNÍ NÁZORY, DOJMY, CHUTĚ, atd. - SLOUŽÍ PŘEDEVŠÍM MNĚ.

Únor 2009

Hrušky - den otevřených sklepů - 04.07.2009

24. února 2009 v 20:00 | Tom |  akce
Začátkem července se bude konat v Hruškách jistě zajímavá vinná akce "Den otevřených sklepů - Putování za vínem". Další detaily zde:

Tato ofocená pozvánka je s předešlého ročníku, letos tedy bude již šestý, a datum na ní umně přelepil hrušecký - hruškový :) - vinař Ing. Richard Tichý, když mi ji dával. Letos by již mělo být možné přespání i ve stanech na přilehlém hřišti.
Mohl by to být celý zajímavý víkend, poněvadž druhý den, tedy 05.07.2009, jsou otevřeny sklepy ve vedlejší vesnici Moravská Nová Ves, navíc navazující pondělí je státním svátkem.

Finca Museum S.L., Cigales (ESP) – Museum Real Reserva 2003, DO Cigales

24. února 2009 v 17:26 | Tom |  vypito
pito 02/2009


Historie výrobce Finca Museum nesahá příliš let zpět. V roce 1997 se společnost Barón de Ley rozhodla rozšířit svoji působnost i mimo oblast Rioja.
Byla to zrovna doba, kdy se menší DO regiony stávaly ve světě známějšími, konkrétně DO Cigales bylo proslavené jejich špičkovými rosé víny. Po důkladných průzkumech a studiích vybrali pro tento krok oblast nad městem Cigales a dle jejich slov "objevili doposud skrytý klenot na španělské vinařské scéně".

(větší foto zde)

Předmluva

24. února 2009 v 13:24 | Tom |  obecné
Po delším čase pročítání různých blogů o víně jsem se rozhodl založit si můj vlastní. Jako hlavní výhodu vnímám hlavně mít možnost dostat se kdekoliv k informacím o mnou vypitých lahvích, dojmech z nich, o pořádaných akcích, jejich vyhodnoceních apod. Rozhodně se nechci plést do činnosti a věhlasu větších vinných dravců, na které poukazuji v odkazech :)

Nechť nikdo bez ověření nepřebírá mé subjektivní chutě a dojmy z vín zde zveřejněných za jeho chutě a dojmy - nejlepší je vždy se přesvědčit na vlastní játra. Následně budu samozřejmě rád za konfrontaci či další postřehy k ochutnanému vínu.