KAŽDÝ PŘÍPADNÝ ČTENÁŘ NECHŤ BERE ZDEJŠÍ INFORMACE O VÍNĚ JAKO ČISTĚ MÉ SUBJEKTIVNÍ NÁZORY, DOJMY, CHUTĚ, atd. - SLOUŽÍ PŘEDEVŠÍM MNĚ.

Dvě Frankovky, dva názory

24. března 2009 v 10:55 | Tom |  vypito
pito 03/2009

Se spolupijcem TK jsme se setkali nad dvěmi Frankovkami, po jejichž vypití jsme se shodli, že obě patří mezi špičku této odrůdy, co jsme zatím pili, i když každá je ÚPLNĚ jiná. A to přesto, že obě byly ze stejného ročníku a stejného zatřídění. Frankovka, pozdní sběr 2005, suché ze Šlechtitelské stanice vinařské Velké Pavlovice, a Frankovka, pozdní sběr 2005, suché z bořetického rodinného vinařství Jedlička & Novák.


Šlechtitelská stanice vinařská Velké Pavlovice má již hodně dlouhou tradici, kdy navázala na působnost Zemské révové školy založené v roce 1901 - více viz web. Z jejich produkce jsem pil několik vín a všechna na mne působila dosti svébytným rukopisem a trochu se odlišovala od vín jiných výrobců. Přesně to je i případ této Frankovky z velkopavlovické trati Nadzahrady.

Analytika uvedená na lahvi je alk. 13%, zbyt.cukr 2,0 g/l, kyseliny 5,5 g/l a extrakt 28,1 g/l. Má tmavě červenou barvu, při prvním přivonění byl cítit hlavně sud a takové dřevo a hlína - přesná představa vyhrabaného dřevěného mokvavého prkna ze země, se všemi těmi larvičkami a žížalami, i když ty ve víně cítit nebyly :) Ale představa to byla zcela reálná. Až po chvíli se přidala trocha peckového ovoce, které však tuto Frankovku vůbec neovládá. I v chuti hraje totiž prim sud, ke konci výraznější tříslovina, která se v dochuti hezky zahladí. Po dalším dolití a době stání ve sklence se najednou vylouply intenzivní tóny vlašských ořechů, na kterých jsme se ve stejný okamžik shodli oba dva. Vlašáky, takové ty ještě nezralé, zůstaly pak ve víně až do jeho dopití. Celkově velmi zajímavé víno.


Rodinné vinařství Jedlička & Novák Bořetice bylo založeno v nedávném roce 2004 a sídlí v moderních budovách hned pod "Svobodnou spolkovou republikou Kraví Hora". Byl jsem vloni u nich na návštěvě a provoz je to skutečně hezký. Celá výroba se odehrává v propojených budovách uzavřených do "kruhu" (foto), kdy se víno postupně přemisťuje ze zpracovávacích prostor až do skladu. Tato Frankovka z bořetické trati Terasy (foto) se vyznačuje touto analytikou: alk. 13,5%, zbyt.cukr 3,01 g/l, kyseliny 4,92 g/l a extrakt 26,39 g/l. Lahev (zde přední etikety, zde zadní) je polepena dvěma oceněními - Salon vín ČR 2006-2007 a 5 hvězdiček z Malé encyklopedie č. a m. vín roku 2006. Barvu má tmavě mahagonovou s hnědými odlesky a nádhernou vyzrálou vůni - nejprve peckoviny a čokoláda, postupně se přidává směs koření, trochu i těžší zemitější tóny, vše je moc dobře sladěné. V chuti nejprve dominuje ovoce, posléze s bytelnou tříslovinou, která se na konci chutě zaobluje a pak převládá výraznější kyselinka, která závěr vína dělá šťavnatým a takovým pobízivým k dalšímu napití. Celkově opět velmi zajímavé víno.

Tak to byly dvě Frankovky. A teď dva názory - i když jsme se shodli, že obě vína jsou vynikající, každý z nás preferoval jiné víno. Kdybychom měli vybrat, u kterého vína zůstat déle či jeho pití zopakovat, já jsem zvolil "tradičnější" projev Frankovky od Jedličky & Nováka, spolupijec TK by vybral hodně nezvyklou Frankovku ze "šlechtitelky", která je skutečně dosti "jiná", vyhraněnější, svébytnější. Podle mne by chutnala o hodně méně lidem než ta bořetická.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 p.j. | 25. března 2009 v 7:20 | Reagovat

Pěkné! Tyhle srovnávací seance, obzvlášť v kombinaci "stejná odrůda a ročník a dva hodnotilelé" jsou k nezaplacení.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama