KAŽDÝ PŘÍPADNÝ ČTENÁŘ NECHŤ BERE ZDEJŠÍ INFORMACE O VÍNĚ JAKO ČISTĚ MÉ SUBJEKTIVNÍ NÁZORY, DOJMY, CHUTĚ, atd. - SLOUŽÍ PŘEDEVŠÍM MNĚ.

El Coto de Rioja S.A., Oyón (ESP) - Coto de Imaz, Gran Reserva 1996, DOC Rioja

2. března 2009 v 12:53 | Tom |  vypito
pito 10/2008


Vína španělského vinařství El Coto de Rioja mám velmi rád. Tento výrobce patří do skupiny Barón de Ley, stejně jako Finca Museum z minulého článku. Vinařství El Coto (v překladu "obora"), se známým logo zdobícím šestnácterákem (pokud jsem to dobře spočítal), je přední výrobce tichých vín v oblasti Rioja, pokládané za jeden z nejkvalitnějších španělských vinných regionů - mapa španělských regionů zde, mapa oblasti Rioja zde.
(větší foto zde)


Samotné vinařství se nalézá ve městě Oyón, lehce severně od většího města Logroño (mapa). Většina viniční plochy je o kousek "dále", a to u města Cenicero, blízko pravého břehu řeky Najerilla (přítok řeky Ebro). Je to "podoblast" Rioja Alta, považovaná za zdejší nejlepší. Převážná orientace je na severozápad a půdní složení je železitý jíl (mapa oblasti dle druhů půdy). První hrozny zde začali zpracovávat v roce 1970, první nalahvování proběhlo o pět let později. Pohled na areál v roce 1973 a 1997.
V současné době probíhá vinifikace všech hroznů v nerezových tancích, pro následné zrání používají dubové sudy, jejichž počet uvádějí na zajímavých 78.000 kusů při objemu 225 l / 1 sud. Vychází mi to na 17,5 milionu litrů, hezké číslo :) 80% z nich jsou z USA, 20% je francouzských. Na jejich údržbu mají přímo ve vinařství automatickou linku, která zajistí veškerou nutnou údržbu.


Coto de Imaz, Gran Reserva 1996 je pro mne doposud nejlepší červené víno, jaké jsem kdy pil. Jeho odrůdové složení je 100% Tempranillo z oblasti Rioja Alta (pro zajímavost tato odrůda zabírá 61% všech viničních ploch v DOC Rioja). Vinifikace probíhala necelých 30 dní v nerezových tancích a následovalo zrání 24 měsíců v 225 litrových amerických dubových sudech a poté 36 měsíců v lahvi, než opustilo "domov". Výrobní proces je přehledně nakreslen zde. Ročník 1996 je veden v této oblasti jako "very good". Etiketa zde.
Před samotným pitím jsem jej na 1 hodinu dekantoval a myslím, že se vyplatilo. Nemá cenu popisovat jednotlivé složky vína, ale jeho charakter byl pro mne neuvěřitelně mnohovrstevnatý a přitom ideálně sladěný, vše se parádně doplňovalo - prostě fantazie. Přestože mám víno spojené se společností a možností s někým o něm či jiných věcech povídat, toto víno si umím představit vychutnávat úplně sám a "mazlit se s ním a meditovat" :)
Přitom nejde o nedostupný kus z hlediska ceny, neboť lze lahev sehnat kolem 600,- CZK. Vína tohoto vinařství dováží firma BMC Brno, ale i na jiných tuzemských e-shopech jej lze zakoupit (v řetězcích jsem nikde neviděl). I když je možné, že jej v nabídce již nahradí ročník 2000.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 p.j. | 3. března 2009 v 12:08 | Reagovat

Jo jo, tohle jsou i mnou oblíbená vína - i to s jelenem, i Coto de Imaz. jedna z mála slabostí mimo ČR a Fr. ale dlouho jsem je nechutnal, zmizela z očí a sám jsem po nich nepátral. ale díky tomuhle článku budu vědět, kam na ně. dík!

2 J.Č. | Web | 3. března 2009 v 16:32 | Reagovat

Coto de Imaz jsem parkrát chutnal, vždy jen na degustacích a domů si zatím nikdy nekoupil. Naposledy to byla Reserva 2004 na Břevnově, na Španělsko překvapivě jemná záležitost, skoro jsem pro pokus doma podlehl :o)

3 Vinograf | E-mail | Web | 4. března 2009 v 0:42 | Reagovat

Kluci, já to nemám. Přijde mi to jako nudná dřevěná neutralita a nevím, co s tím.

4 Tom | E-mail | Web | 4. března 2009 v 10:30 | Reagovat

J.Č.: zatím s reservou mám zkušenost s ročníkem 2001, což se mi líbilo velice! Na 2004 se chystám. Navíc reservy (nejedná-li se o Real Reservu) jsou cenově velmi zajímavé.

Vinograf: pro mne slovo nudné je to poslední, co mne u těchhle "španělů" napadá :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama