KAŽDÝ PŘÍPADNÝ ČTENÁŘ NECHŤ BERE ZDEJŠÍ INFORMACE O VÍNĚ JAKO ČISTĚ MÉ SUBJEKTIVNÍ NÁZORY, DOJMY, CHUTĚ, atd. - SLOUŽÍ PŘEDEVŠÍM MNĚ.

Putování ze sklepa do sklepa, Velké Bílovice

5. března 2009 v 13:20 | Tom |  akce
Blíží se termín 4. ročníku velkobílovického Putování ze sklepa do sklepa - bude v sobotu 04.04.2009. Na tuto akci se hodně těším, neboť jsem byl účastníkem loňského třetího ročníku, ze kterého jsem byl zcela nadšen. Počasí vloni vyšlo skvěle, obyvatelstvo města (cca 3.500 tisíce) bylo návštěvníky téměř zdvojnásobeno, přesto oproti mým počátečním obavám nebylo nikde přespříliš nacpáno a k nehnutí. Jak jsem vypozoroval, spousty návštěvníků, které možná nezajímalo primárně víno jako objekt zkoumání, ale víno jako alkoholický nápoj, se nacpalo do části s malými sklípky a tam po celý den (p)opíjeli. Ve zbytku obce, potažmo u pro mne zajímavých vinařů, bylo tudíž docela snesitelně.


Před navštívením doporučuji pročíst tento detailní návod, jak se na celou akci připravit. Pro vyselektování úplných "močáků" zvolili podle mne dobrý systém vyššího vstupného 700,- CZK, ve kterém jsou však zahrnuty 4 kupony x 100,- CZK na nákup vína. Poněvadž jsou Velké Bílovice dosti velkou obcí a jednotlivá vinařství jsou na všechny strany obce, jezdí po obci asi 3 linky speciálních vinných busů, které vozí unavené či již nechodící účastníky. Jediným "problémem" je ubytování, kdy přímo ve V.Bílovicích je veškerá ubytovací kapacita zarezervována na tento termín snad rok dopředu a podobně to vypadá i v okolních obcích. Tož - ať vyjde počasí jako minulý rok!

Nějaké fotky z minulého ročníku:


mapa obce s vyznačenými sklepy (zvětšit)
velkobílovické vinice I (zvětšit)


velkobílovické vinice II (zvětšit)
pohled k V.Bílovicím od kapličky nad vinicemi (zvětšit)jeden přiopilý brněnský doktor :) (zvětšit)
za chvíli slunce zmizí za Pálavskými vrchy (zvětšit)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Evas | E-mail | 6. března 2009 v 9:18 | Reagovat

Letos jedeme taky. Tak se třeba potkáme. Nebo se můžeme domluvit...

2 Tom | E-mail | Web | 6. března 2009 v 9:43 | Reagovat

Perfekt :) S blížícím se termínem se můžeme domluvit, že bychom se někdy někde tam sešli. A porovnali dojmy a předali doporučení. Kde bydlíte?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama