KAŽDÝ PŘÍPADNÝ ČTENÁŘ NECHŤ BERE ZDEJŠÍ INFORMACE O VÍNĚ JAKO ČISTĚ MÉ SUBJEKTIVNÍ NÁZORY, DOJMY, CHUTĚ, atd. - SLOUŽÍ PŘEDEVŠÍM MNĚ.

Vinselekt Michlovský a.s., Rakvice - Chardonnay, pozdní sběr 2007

17. března 2009 v 6:13 | Tom |  vypito
pito 03/2009

O společnosti Vinselekt Michlovský, založené roku 1993, toho jde na webu najít dost a dost. Sídlo má v Rakvicích, avšak pole působnosti, co se týče vinic a výroby vína, má na spoustě míst v různých podoblastech, jejich nabídka vín je tak velmi široká. Jedná se o jednoho z největších hráčů na tuzemském trhu, produkce čítá spousty různých řad vín, i v řetězcích je vidět mnoho jejich lahví, které se vinětami liší dle daného marketu a výrobce lze dohledat jen podle uvedeného IČO.
V polovině loňského roku jsem byl na jejich degustaci a tam ochutnal jeden z nejlepších tuzemských pinotů - Rulandské modré, výběr z hroznů 2005 - řada Premier. Tehdy stálo 400,- CZK a chtěl jsem nějaké kusy zakoupit, leč po pár mailech s p. Majerem z vinařství a následném odmlčení se z jejich strany k odkupu nedošlo. Důvod byl podle mne jednoduchý - s víny řady Premier přišly následně na trh před Vánoci a cena byla rázem kolem 1.000,- CZK, což je již zaměřeno na jinou skupinu kupců, než jsem já :) Foto i popsaná chyba v zatřídění vína je k vidění zde u p.j.


Poněvadž v Salonu vín ČR 2009 bylo do stovky vín vybráno 12x Chardonnay (nejvíce zastoupené), řekl jsem si, že vyzkouším nějaký vzorek ku přechutnání. Do ruky se mi dostalo suché Chardonnay, pozdní sběr 2007 právě tohoto výrobce.
Lahev je "vyzdobena" dvojitým oceněním: Víno & Destiláty 2008 - Zlatý pohár a právě Salon vín ČR 2009 (foto lahve zde). Hrozny pochází z mikulovska, konkrétně ze štěrkovité půdy s jílovitým podložím tratě Na štrekách obce Nový Přerov. Byly sklizeny 09.10.2007 při cukernatosti 22,3 °NM, analytika jest alk. 12,5%, zbyt.cukr 7,4 g/l, kyseliny 6,6 g/l a extrakt 23,6 g/l. Zadní etiketa popisuje víno takto.

Celkově se mi toto víno dost líbilo. Barva světle slámová se zelenkavými odlesky, v intenzivní vůni znatelné citrusy (zralé pomeranče), zralé hrušky, v chuti je znát více cukru, což však kompenzuje přítomnost pěkné kyselinky a kořenitosti, lze rozeznat určité medové chutě. Pil jsem tohle víno dva dny, ten první mi přišlo dost těžké a ne k delšímu pití, druhý den mi jeho projev přišel o hodně svěžejší, šťavnatější a líbilo se mi ještě více.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama