KAŽDÝ PŘÍPADNÝ ČTENÁŘ NECHŤ BERE ZDEJŠÍ INFORMACE O VÍNĚ JAKO ČISTĚ MÉ SUBJEKTIVNÍ NÁZORY, DOJMY, CHUTĚ, atd. - SLOUŽÍ PŘEDEVŠÍM MNĚ.

Duben 2009

Moravčíkova vína, Horní Věstonice - Veltlínské červené rané, pozdní sběr 2006

24. dubna 2009 v 12:48 | Tom |  vypito
Na blogu p.j. se vyskytl článek týkající se rozeznávání vinných i nevinných vůní a vůbec smyslu tohoto počínání. Zmínka o vůni lípy ve mne ihned avokovala jedno víno, které jsem v minulém roce párkrát popil a měl jej dosti rád. Má jednu vadu - už nejspíše není nikde k dostání.


Bodegas Murviedro, Requena (ESP) - Estrella 10, DO Valencia

22. dubna 2009 v 19:10 | Tom |  vypito
pito 04/2009

Dostal jsem chuť na sladké a má ruka šáhla po přírodně sladkém španělském muškátu s názvem Estrella 10 (estrella jest španělsky hvězda). Výrobce - Bodegas Murviedro - vypěstoval hrozny odrůdy Moscatel de Alejandría v DO Valencia (mapa španělských oblastí zde). Za velmi příjemnou cenu jsem si docela pochutnal.

Tenuta di Bibbiano, Castellina in Chianti (ITA) - Chianti Classico 2004 DOCG

19. dubna 2009 v 17:25 | Tom |  vypito
pito 12/2008

Poněvadž exkurze do italských vinných vod nepodnikám často a tudíž se v nich příliš neorientuji, před otevřením této lahve jsem neměl téměř žádná očekávání a výsledkem jsem byl velmi mile překvapen. Lahev jsme se spolupijcem TK zakoupili ve vinotéce za 500,- CZK, za pár dní k ní zasedli, přechutnali, příjemně popovídali a pozitivně vyhodnotili.


Bublinky, bublinky, bublinky, ...

16. dubna 2009 v 22:25 | Tom |  vypito
pito 04/2009

Po delším plánování a pár odkladech jsme se konečně sešli na akci "aprílové bublinky". Bylo nás šest a zasedli jsme na vilce, kde se konalo i PVP. Původně nás mělo být více a tak jsme měli zásobu devíti lahví různých druhů bublinek z různých koutů zeměkoule. I přes snížený počet účastníků jsme se hrdinně rozhodli přechutnat vše, na úkor nedopitých lahví, a vyplatilo se. Srovnání produktů v jeden čas na jednom místě bylo dosti zajímavé.El Coto de Rioja S.A., Oyón (ESP) - El Coto Blanco 2007, DOC Rioja

9. dubna 2009 v 17:55 | Tom |  vypito
pito 04/2009

Oblast Rioja, vinařství El Coto de Rioja a jejich nádhernou Gran Reservu 1996 jsem již popisoval zde. Rioja je samozřejmě nejznámější červenými víny, ale během posledních deseti let se zde dosti rozrostla a nadále rozrůstá i produkce bílých vín. El Coto Blanco je 100% z odrůdy Viura, která je v současné době dokonce nejvysazovanější v této oblasti. Mimo spousty dalších pojmenování má tahle odrůda ještě jiné rozšířené jméno, a to Macabeo. Vyskytuje se hlavně ve španělských oblastech Rioja a Cava (na jihu kolem Barcelony, s dalšími odrůdami bývá užívána pro výrobu španělských bublinek) a ve francouzském Languedocu.

4. ročník Putování ze sklepa do sklepa, Velké Bílovice - 04.04.2009

6. dubna 2009 v 16:07 | Tom |  akce

O víkendu jsem navštívil velkobílovické Putování ze sklepa do sklepa, které jsem před měsícem anoncoval zde.
Akci hodnotím opět jako velice zdařilou, počasí jako zcela ideální (dalo by se již říci tradičně).
Po loňské rekordní návštěvě něco přes 3.000 padl letos opět rekord, kdy se prodalo zhruba 4.500 vstupenek. Lidí je to již hodně, leč nikde jsem se nesetkal s tlačenicí, která by mi vyloženě vadila.