KAŽDÝ PŘÍPADNÝ ČTENÁŘ NECHŤ BERE ZDEJŠÍ INFORMACE O VÍNĚ JAKO ČISTĚ MÉ SUBJEKTIVNÍ NÁZORY, DOJMY, CHUTĚ, atd. - SLOUŽÍ PŘEDEVŠÍM MNĚ.

Červen 2009

Domaine Moulin-La-Viguerie, Tavel (FRA) - Tavel 2006, AOC

30. června 2009 v 21:22 | Tom |  vypito
pito 06/2009

Téměř dva roky jsem doma nechával pozrát lahev francouzského rosé, které má docela zajímavou historii a postavení ve světě růžovek. Ono nechávat pozrát rosé víno, to není podle mne normálně nic chválihodného :) Poněvadž ale Tavel je rosé dosti nestandardní, zkusil jsem to a bylo to docela zajímavé popití.

(zvětšit) - etiketa zde

Villagolf a jejich tři chilská vína řady "Hole In One"

26. června 2009 v 15:49 | Tom |  vypito
pito 06/2009

Chilské vinařstí Villagolf se sídlem ve městě Talca a patřící pod společnost Chilean Wines Company založil Renato Guerra na přelomu tisíciletí za netradičním účelem kombinace a propagace vinařství a golfu, neboť obojí je jeho velkou vášní. Vlastní vinice má v regionu Maule Valley (mapa), nyní celkem 665 ha, které se dědí již po čtyři generace. Terroir zde tvoří klimatické vlivy hlavně tří subjektů: řeka Maule, podél které se táhnou vinice, z jedné strany pohoří Andy a ze strany druhé Tichý oceán.
Motto majitele je zhruba takovéto: "Vám všem, kteří milujete život, máte vášeň pro golf a znamenitá vína, zasílám srdečný pozdrav z tohoto malého koutu světa a vybízím vás k dalšímu užívání si vína a golfu."
Já osobně jsem golf nikdy nehrál, to mi ale nezabránilo ochutnat tři vína této produkce :)Félix Solís Avantis S.A., Valdepeñas (ESP) - vína řady Viña Albali, DO Valdepeñas

23. června 2009 v 21:28 | Tom |  vypito
pito 06/2009

Udělal jsem si sám pro sebe malou domácí komorní degustaci tří vín s označením Viña Albali. Pochází z produkce společnosti Félix Solís, která byla založena v roce 1952 stejnojmenným pánem a jeho rodinou. V dnešní době se však nejedná o žádný malý rodinný podnik - vlastní přes 500 ha vinic, z dalších 30.000 ha vykupují hrozny. Z jejich webu pochází tyto fotky sudů a linky. Jejich vinice sahají do dvou "jihostředošpanělských" oblastí - La Mancha a Valdepeñas (mapa).Chardonnay z velkopavlovické "šlechtitelky"

20. června 2009 v 19:29 | Tom |  vypito
V nedávné době jsem potkal, díky kamarádovi, tři "šardonky" výrobce Šlechtitelská stanice vinařská Velké Pavlovice a.s. Zajímavý popis vinařství je k mání na jejich webu, já jsem si již zde poznamenal jejich ochutnáníhodnou Frankovku PS 2005 zde. I když odrůda Chardonnay nepatří mezi mé favority a aktivně ji urputně nevyhledávám, mám-li příležitost ochutnat, nebráním se. Měl jsem tedy možnost ochutnat tato vína:

Tramíny z čejkovické "zemědělky"

9. června 2009 v 19:08 | Tom |  vypito
V poslední době jsem popil tři tramíny výrobce Zemědělská a.s. Čejkovice a všechny se mi dosti líbily. Tato firma se řadí s 235 ha vinic mezi největší pěstitele u nás, výroba vlastních vín však již není v nijak velkém množství, spousty hroznů prodávají. V loňském roce jsem byl na jejich degustaci v pražském Viničním altánu, tam mne jejich vína zcela neoslovila, z některých jsem byl i zhnusen. Zrovna tam byl představen čerstvě nový mladý sklepmistr, který by úroveň vín zřejmě rád pozvedl, či minimálně dělal "po svém".