KAŽDÝ PŘÍPADNÝ ČTENÁŘ NECHŤ BERE ZDEJŠÍ INFORMACE O VÍNĚ JAKO ČISTĚ MÉ SUBJEKTIVNÍ NÁZORY, DOJMY, CHUTĚ, atd. - SLOUŽÍ PŘEDEVŠÍM MNĚ.

Villagolf a jejich tři chilská vína řady "Hole In One"

26. června 2009 v 15:49 | Tom |  vypito
pito 06/2009

Chilské vinařstí Villagolf se sídlem ve městě Talca a patřící pod společnost Chilean Wines Company založil Renato Guerra na přelomu tisíciletí za netradičním účelem kombinace a propagace vinařství a golfu, neboť obojí je jeho velkou vášní. Vlastní vinice má v regionu Maule Valley (mapa), nyní celkem 665 ha, které se dědí již po čtyři generace. Terroir zde tvoří klimatické vlivy hlavně tří subjektů: řeka Maule, podél které se táhnou vinice, z jedné strany pohoří Andy a ze strany druhé Tichý oceán.
Motto majitele je zhruba takovéto: "Vám všem, kteří milujete život, máte vášeň pro golf a znamenitá vína, zasílám srdečný pozdrav z tohoto malého koutu světa a vybízím vás k dalšímu užívání si vína a golfu."
Já osobně jsem golf nikdy nehrál, to mi ale nezabránilo ochutnat tři vína této produkce :)Jedná se o vína řady "Hole In One", která jsou zřejmě určena převážně pro evropské marketové trhy. Vína zrála kratší dobu a jejich charakter je spíše svěží a lehký, oproti tradičním chilským vínům. O lehké "průmyslovosti" svědčily také nelákavé plastové špunty bez jakéhokoliv potisku.

(zvětšit) - přední etikety zde, zadní zde

Chardonnay 2007 má alk. 13,5% a hodně světlounkou nažloutlou barvu. Vůně je oproti tomu velmi intenzivní, sladké tropické ovoce, kandované plody, taková "propolisovost", na pozadí lehounké lepidlové tóny (nepřijdou mi ale nepříjemné). Po chvíli se mi připomenula také griliášová vůně. Chuť není tak výrazná jako vůně, možná o to ještě příjemnější. Docela výrazná kyselinka, zajímavá kořenitost, medové tóny, trocha tropického ovoce. Při polykání je více znát vyšší alkohol a sotva znatelná hořčina. Čekal jsem Chardonnay o dost těžší, docela příjemně mě překvapilo jak je svěží, šťavnaté v chuti. Zajímavé pití, mohlo by být jen méně alkoholu.

Carménère 2007 má alk. 13,5% a sytě rudou barvu. Vůně dosti intenzivní. Nejprve spousta lesního ovoce (nejvíce asi borůvky a ostružiny), pecek, poté se k tomu přidává vlhké dřevo a zemitost. Po vymíchání vůně ještě těžkne s dalšími tóny, jako jsou kůže a trochu štípající alkohol. Chuť také hodně plná, převládá v ní zase lesní ovoce a docela řízná tříslovina. Kdybych naslepo tipoval, tak namísto kabernetových tónů (poněvadž Carménère patří do kabernetové rodiny) bych zamířil spíše k nějaké bytelné mladé Frankovce :) V tomto víně ale postrádám něco, co by mne oslovilo. Je to pitné, ale nic víc.
Velmi zajímavý článek o odrůdě Carménère je na ovine.cz zde.

Cabernet Sauvignon 2007 má alk. 13,5% a barvu více do tmavě fialové. Vůně ohromně ovocná, jako kdybych měl nos těsně nad čerstvě vymačkanou rybízovou šťávou. Až v dálce za tím je cítit lehká kořenitost, ale skutečně mimo rybízu je těžké cokoliv rozeznat. Až déle po zakroužení se přidaly těžší tóny zemitosti a kůže, které ve směsi s rybízem působí zajímavě. Chuť je také převážně ovocná, v puse mne víno docela štípe. Znatelné tříslo trochu vysušuje ústa, ale docela se mi líbí. Alkohol u tohoto vína není znát, víno působí svěže (docela výrazná kyselinka) a dobře se pije. K další lahvi mne ale "nepřemluvilo".

Ze tří chutnaných vín se mi nejméně líbilo Carménère, i když nijak zcela špatné nebylo. Zbylé dvě nebudu vyhledávat, ale vím, že při ochutnání mě nečeká nic nepříjemného a jdou snadno pít. Kdybych měl vybrat vítěze, tak asi kupodivu Chardonnay, od kterého jsem z těchto vín čekal nejméně.


následující obrázky jsou z webu výrobce

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 J.Č. / Jižní svah | E-mail | Web | 26. června 2009 v 23:07 | Reagovat

Pil jsem jen nějaké jejich starší Carmenére k večeři v pizzerii a pro tenhle účel posloužilo dobře. Temné, koncentrované, ovocité a poněkud průmyslové a prvoplánové jednoduché pití. Na trhu je kupa zajímavějších věcí za lepší peníze :)

2 Tom | E-mail | Web | 27. června 2009 v 9:58 | Reagovat

J.Č.: souhlas :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama