KAŽDÝ PŘÍPADNÝ ČTENÁŘ NECHŤ BERE ZDEJŠÍ INFORMACE O VÍNĚ JAKO ČISTĚ MÉ SUBJEKTIVNÍ NÁZORY, DOJMY, CHUTĚ, atd. - SLOUŽÍ PŘEDEVŠÍM MNĚ.

LOEL Ltd., Limassol (CYP) - "Mediterranean" Cabernet Sauvignon 2005

2. července 2009 v 12:50 | Tom |  vypito
pito 07/2009

Začátkem tohoto roku jsem popil kyperské víno tohoto výrobce Maratheftiko 2006, které jsem si zapsal zde, včetně pozoruhodné vinné historie Kypru a tamního klimatu. Toto víno mi chutnalo, tak jsem se dosti těšil na tenhle "kabernet", jehož o rok staršího bráchu chválili na O víně zde. Z něho se vyklubalo víno, které mne zcela nadchlo!Hrozny pochází z vysokohorské vinice Vouni (oblast Paphos), která je trochu odlišná chladnějším a vlhčím prostředím oproti tradičnímu kyperskému vyprahlému klimatu. Jedná se o původní pravokořennou révu, toto téma jsem více popsal v uváděném minulém článku. Víno samo skládá se ze dvou odrůd - ke Cabernetu Sauvignon se 15 procenty přidává původní odrůda Mavro.

(zvětšit) - přední etiketa zde, zadní zde

Barva tmavěji cihlová, taková směs červené a hnědé. Vůně se mi hodně líbí, spousta vyzrálého ovoce (hlavně maliny, ostružiny), po chvíli se přidají zralé višně s náznakem až takové marmeládovitosti. To vše lehounce na pozadí doplňuje velmi zajímavá kořenitost a zemitost, avšak skutečně pouze ve velmi jemných tónech. Celkově vůně na mne působí náramně vyrovnaně a elegantně, občas se přetváří až do určité "likérovosti". Po nádherné vůni jsem měl trochu strach, že chuť bude silně pokulhávat, ale není tomu vůbec tak! Ovoce opět strhává většinu pozornosti na sebe, sekundují mu dřevité tóny a jemná tříslovina, která však tvoří pevnou páteř plného vína. V hodně příjemné dochuti se objevují jemné stopy pepře s višněmi v alkoholu, celé to působí krásně hebce a chce se mi pít a pít :) Pro mne perfektní víno, kabernet jak vyšitý. Řadím jej zatím mezi mých letošních TOP 10.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama