KAŽDÝ PŘÍPADNÝ ČTENÁŘ NECHŤ BERE ZDEJŠÍ INFORMACE O VÍNĚ JAKO ČISTĚ MÉ SUBJEKTIVNÍ NÁZORY, DOJMY, CHUTĚ, atd. - SLOUŽÍ PŘEDEVŠÍM MNĚ.

Bodegas Nieto Senetiner, Carrodilla (ARG) - dvě vína Don Nicanor

20. srpna 2009 v 18:16 | Tom |  vypito
pito 08/2009

Po minulých dvou rakouských vínech, které se mi velmi líbily také pro jejich eleganci a lehkost pití, jsem tentokráte zamířil k vínům těžší váhové kategorie, přesto nadšení je minimálně stejně velké. Zajímavou exkurzi do argentinských vín jsem podnikl letos v únoru, kdy jsem přechutnal sedm vín jedné řady argentinského Bodega EL ESTECO (vyhodnocení). Tentokráte se však nejedná o argentinskou severní oblast Salta, leč tu největší a nejznámější - Mendoza (mapa oblastí). Na zdejších více než 250.000 ha se pěstuje 60% celé argentinské produkce! Ideální teploty, dlouhé slunečné dny, nízké dešťové srážky a vlhkost, vhodné podloží, to vše byly a jsou ideální podmínky pro pěstování vysoce kvalitní suroviny. Průměrná nadmořská výška vinohradů se pohybuje kolem 800 m n.m. a poněvadž zde převládá kontinentální klima, je potřeba část vinic zavlažovat horskou vodou. Za tímto účelem jsou zde rozesety zásobárny vody, do kterých je voda jímána ze srážek v zimním období a z tajícího andského sněhu.

(kovové "etikety" s logem vinařství)


Předchůdce vinařství Bodegas Nieto Senetiner byl založen v roce 1888, kdy italští imigranti vysadili první vinice a založili vlastní společnost a obydlí na předměstí Mendozy s názvem Carrodilla, v oblasti zvané Luján de Cuyo. Po další desetiletí se zde střídali různí italští majitelé, kteří přestavbami dodali celému stavení ráz italského venkovského stylu, který trvá dodnes. V roce 1969 byla usedlost zakoupena rodinou Nieto Senetiner, která celý provoz rozšířila a zmodernizovala. Od roku 1998 patří toto bývalé rodinné vinařství pod obrovskou argentinskou společnost Pérez Companc Family Group, patřící jednomu z nejbohatších Argentinců vůbec, "Donu Gregoriovi". Řady vín exportují do 25 zemí světa.
Veškeré vinice jsou v oblasti Luján de Cuyo, konkrétně ve Vistalba Valley. Jejich rozloha je v současné době přes 300 ha, na nichž mají vysazeny tyto odrůdy: Pinot noir, Chardonnay, Merlot, Cabernet Sauvignon, Syrah, Malbec, Bonarda, Cabernet Franc, Tannat a Viognier.


Řada vín Don Nicanor je jedna z nejvyšších, které toto vinařství produkuje. Dosti let za sebou slaví úspěchy na soutěžích v různých částech světa, hlavně tedy červená varianta.

Don Nicanor Chardonnay-Viognier 2007
Oproti červenému sourozenci se na webu výrobce nelze dočíst k tomuto vínu více bližších informací. Údaje na etiketě značí alk. 14%, odrůdové složení 60% Chardonnay + 40% Viognier a zrání 6 měsíců ve francouzských dubových sudech.
Barva je výrazně zlatá s opravdu vysokým odstínem. Vůně se mi jeví velmi zajímavou, a to hlavně mísením různých vjemů. Podle mne lze krásně oddělit dvě odrůdy, z nichž víno vzniklo. Je zde totiž hodně výrazná kořenitost, vyzrálost hroznů, snad i náznak chlebovinky, to vše ale na intenzivní lince minerálnosti, jíž připisuji na vrub odrůdě Viognier. Fakt zajímavá směska sladkosti, medovosti, vanilky, rozkvetlé louky, rozpálené skály, prachu, alkoholu. Po tomhle příjemném voňavém zážitku jsem měl trochu obavu z horší chuti, ale naštěstí se obava nenaplňuje. Alkohol vůbec netrčí, směs sladko-pikantních tónů pokračuje, jen se přidává ještě více vanilky a sladkého dřeva, něco z tropického ovoce, v dochuti se víno tváří až hladce sametově, což jsem tedy vůbec nečekal. Kyselinka samozřejmě nehraje v tomto víně prim, ale úplně se neztrácí. Občas se mi na mysl vynoří vjem "stařinky", takové té typické lahvové nazrálosti, ale nějak se mi tomu nechce příliš věřit :) V puse zůstává ještě dlouho po polknutí velmi příjemná, sladce působící směs chutí. I přes jeho mohutnost a plnost zůstává víno velmi elegantní, příjemně pitelné. Ne snad celý večer, ale aspoň půlvečer ano :)


Don Nicanor Red Blend 2004
Odrůdové složení je následující - Cabernet Sauvignon 33% + Malbec 34% + Merlot 33%. Mělo by se jednat o směsku již "hotových" vín jednotlivých odrůd. Po zpracování zrálo víno po 12 měsíců ve francouzských dubových sudech, před lahvováním nebylo filtrováno.
Barva zcela temně rudá. Tak na první přivonění jsem měl vjem "áááh" :) Nádherné tóny černého lesního ovoce a višní v takové sladce marmeládové podobě, zasypané vanilkovým cukrem a přelité smetanou, na vrchu nechybí rozdrobená hořká čokoláda. Po chvíli se od ostatního ovoce více osamostatňují přezrálé brusinky, k nim se mi snad přidává med, který mě u červeného vína myslím napadá prvně. Po vymíchání se tyhle tóny malinko upozaďují a víno o sobě dává vědět, že to není "jenom" krásný ovocňák, ale také bytelná komplexní směs zemitosti a dřevité kořenitosti. Chuť opět nezaostává! Sladká ovocitost doplněná výraznější, snad ostružinovou linkou, vanilkové dřevo, perníkové koření, čokoláda již ne hořká, ale mléčná :) K tomu všemu uhlazené tříslo, které víno dělá výborně sametovým, leč neztrácejícím na síle a charakteru. Vysoký alkohol není nijak vjemově znát. Při popíjení a radování se z vína po celý večer by již však znát být mohl :) Chce se mi ale pít nepřetržitě. Velmi zajímavá, velmi lákavá, prostě velmi krásná argentinská směska tří odrůd, která nemůže skončit nikde jinde, než v mých prozatímních TOP 10 roku 2009!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vladimír Bělohlávek | E-mail | 3. února 2014 v 12:39 | Reagovat

Kde koupím toto víno:Don nicanor Blend 2004  vladbelo@seznam.cz
víno červené
nebo nějaké podobné? nejraději v Praze
kde často jezdím.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama