KAŽDÝ PŘÍPADNÝ ČTENÁŘ NECHŤ BERE ZDEJŠÍ INFORMACE O VÍNĚ JAKO ČISTĚ MÉ SUBJEKTIVNÍ NÁZORY, DOJMY, CHUTĚ, atd. - SLOUŽÍ PŘEDEVŠÍM MNĚ.

PATRIA Kobylí a.s. - Rulandské modré, výběr z hroznů 2003

13. srpna 2009 v 7:24 | Tom |  vypito
pito 08/2009

Společnost PATRIA Kobylí je velikánská firma, která může být právě z tohoto důvodu některým vínopijcům nesympatická. Vyrábí například také bazény, domácí ČOV, zároveň je to jeden z největších pěstitelů ovoce ve střední Evropě. Ta nejzajímavější část podniku, tedy alespoň pro mne, má označení Víno z Kobylí. Hospodaří zhruba na 150 ha vlastních vinic, k tomu něco hroznů vykupuje a každoročně tak zpracovává cca 1.700 t hroznů, to je dost :) Popil jsem už nějaká jejich vína a obecně se mi více líbí červená. Jejich Frankovka PS 2006 skončila v mém TOP 10 roku 2008, další dvě lahve vyčkávají na příští roky.

(zvětšit) - přední etiketa zde, zadní zde


Tuhle lahev přinesli Evas s P. pro druhý večer RVíkendu, stejně jako Sauvignon Petra Tomčaly.

Rulandské modré, výběr z hroznů 2003, suché
Hrozny pochází z kobylské trati Sovinky. Analytika uváděná výrobcem: alk. 13,5%, zbyt.cukr 0,8 g/l, kyseliny 4,9 g/l a extrakt 28,0 g/l. Dvě soutěžní nálepky jsou z roku 2007: Víno & Destiláty - Stříbrný pohár a Nominační soutěž vín Velkopavlovické vinařské podoblasti - Zlatá.
Krátce po otevření a nalití vína je vůně zcela příjemná až omamná. Myslím, že všichni jsme se nad ní začali rozplývat (popisuje také Vinný pavouk zde). Nad ovocem vítězí velmi hezké těžší tóny, zemitost, směs koření. Upozaděné jsou vyzrálé švestky se stopou marmelády, něco pecek z třešní, taková mandlová hořkost, trocha "dvorečku". Chuť za vůní už ale jakoby pokulhává, tříslovina je už dost rozpadlá a chuťový zážitek tohle víno příliš nenabízí. Je to už jen taková matná vzpomínka, co tam před pár lety ještě bylo. Postupem času dost výrazně vadne i vůně. Není to žádné špatné pití, ale víno to má už za sebou. Chtěl bych jej ochutnat tak před dvěma lety...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama