KAŽDÝ PŘÍPADNÝ ČTENÁŘ NECHŤ BERE ZDEJŠÍ INFORMACE O VÍNĚ JAKO ČISTĚ MÉ SUBJEKTIVNÍ NÁZORY, DOJMY, CHUTĚ, atd. - SLOUŽÍ PŘEDEVŠÍM MNĚ.

Šlechtitelská stanice vinařská Velké Pavlovice a.s. - Frankovka, výběr z hroznů 2006

24. srpna 2009 v 7:35 | Tom |  vypito
pito 08/2009

Tak na tuhle Frankovku jsem byl hodně zvědav. Proč? Zhruba před půl rokem jsem chutnal z velkopavlovické šlechtitelky Frankovku PS 2005, která byla hodně netradiční, neméně zajímavá - viz toto vyhodnocení. Nebylo to víno, které by se mi vrylo do paměti pro jeho oslňující nádheru, ale proto, že bylo dosti specifické a svým způsobem nezapomenutelné. Tahle o rok mladší "sestřička" byla obecně řečeno úplně stejná tím vymykajícím se projevem, v detailech ale zase něčím jiná. Za vína s také výrazným rukopisem mohu považovat výrobky z odrůdy Chardonnay, která jsem letos též přechutnal a též sepsal zde.

(zvětšit) - přední etiketa zde


Analytika: alk. 13,5%, zbyt.cukr 2,2 g/l, extrakt 28,2 g/l. Velkopavlovická trať není upřesněna ani na etiketě, ani na webu výrobce.
Barva je tmavě granátová s nahnědlým okrajem. Vůně je hodně netradiční - přijde mi jako směs kořenové zeleniny ve vývaru, čerstvě rozoraná zem, možná i pár "opičích kapek" a nějaké kuchyňské koření, tóny vyuzenosti, doutnajícího dřeva. V chuti podobné těžké tóny, bytelná tříslovina, avšak celkem uhlazená. Napadá mne, že je to snad prvně, kdy se mi u červeného vína nevybaví vůbec žádné ovoce, ale zde prostě převládají ve všech vjemech ty "neovocné" těžší tóny. Je to obrovsky zajímavé! Podle vůně jsem sice čekal ještě mohutnější chuť, ta se ale na mne tváří docela jemně, nenáročně pitně. Není to ale mínus, jen mi vůně avokuje něco jiného. Skutečně zajímavé, bádáníhodné víno.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama