KAŽDÝ PŘÍPADNÝ ČTENÁŘ NECHŤ BERE ZDEJŠÍ INFORMACE O VÍNĚ JAKO ČISTĚ MÉ SUBJEKTIVNÍ NÁZORY, DOJMY, CHUTĚ, atd. - SLOUŽÍ PŘEDEVŠÍM MNĚ.

Bodegas Berberana S.A., Cenicero (ESP) - Berberana D'Avalos Etiqueta Negra Reserva 2004, DOC Rioja

22. září 2009 v 7:58 | Tom |  vypito
pito 09/2009

O společnosti Bodegas Berberana jsem se toho příliš nedozvěděl, ani o jejím propojení na Bodegas Lagunilla. Na jejich webu toho k přečtení moc není a jinde jsem nic podstatného nevygooglil. Musím si tedy vystačit s jen pár informacemi k vínu. Je to DOC Rioja, blíže Rioja Alta (mapa španělských oblastí, mapa oblasti), "černá etiketa" je směska odrůd 80% Tempranillo + 20% Garnacha a zrála 24 měsíců v nových amerických dubových sudech. Tohle víno, které má v distribuci Tesco, obdrželo ocenění "Silver" v rámci Decanter World Wine Awards 2008. Zajímavost: sídlem vinařství je městečko Cenicero, což v překladu znamená popelník :)

(zvětšit) - přední etiketa zde, zadní zde


Barva je tmavě třešňová. Vůni dominuje vanilkové dřevo, ale nijak obludně. Za ním se skrývá trocha třešní s peckama a směs koření, ale hlavně celkem výrazná animálnost, o které přemýšlím, jestli tam zrovna patří. Chuť mě překvapila dost krátkým řidším koncem, to jsem nečekal. Animálnost z vůně ustoupila, je to takový nevýrazný projev, ve kterém nejde rozeznat téměř nic. Nelíbí se mi, s ohledem na udělené ocenění vloni se klaním k uhnutí téhle lahve někam špatným směrem, škoda.
Měl jsem ještě druhou lahev, kterou jsem si obstaral nezávislé na té první, tak jsem jí otevřel s nadějí, že bude úplně jiná. Ale nebyla - ve vůni možná méně animálnosti, ale chuť také taková rozháraná, prázdný konec, prostě úplně něco jiného, než na co jsem zvyklý u mých oblíbených španělských reserv. Podivné...

Abych nebyl na Španělsko rozmrzelý, hned jsem si zlepšil náladu Brandy de Jerez solera "Espléndido" od Grupo Garvey. To je skutečně splendidní pití :)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama