KAŽDÝ PŘÍPADNÝ ČTENÁŘ NECHŤ BERE ZDEJŠÍ INFORMACE O VÍNĚ JAKO ČISTĚ MÉ SUBJEKTIVNÍ NÁZORY, DOJMY, CHUTĚ, atd. - SLOUŽÍ PŘEDEVŠÍM MNĚ.

Grant Burge Wines Pty Ltd, Tanunda (AUS) - Lily Farm Muscat 2007

11. září 2009 v 7:35 | Tom |  vypito
pito 09/2009

Po moravském muškátu, který nezklamal ani nenadchnul, jsem dostal chuť na muškát pořádný. Vyhmátl jsem proto ze sklepa lahev australského vzorku, který mi dopřál požitek nadmíru uspokojivý a nevšední. Nebyla to tedy samozřejmě stejná odrůda, MOPR nahradila prapůvodní odrůda z "muscat family" s názvem Muscat Blanc à Petits Grains, v Austrálii někdy nazývaná Frontignac. Odrůda je to s dosti zajímavou historií, kupříkladu v italském Piemontu je tento Moscato Bianco nejstarší známou pěstovanou odrůdou vůbec.


Vinařství Grant Burge je myslím hodně známé i v Evropě, natož v Austrálii. Sídlí v městečku Tanunda v oblasti zvané Barossa Valley na jihu země (mapa), zhruba 60 km severně od města Adelaide. Kdysi bylo město Tanunda osídlované převážně německými imigranty, kteří stáli u tehdejších výsadeb vinic a mají zde dodnes početné zastoupení. Dokonce existuje určítý místní dialekt zvaný Barossa Deutsch. V současné době je Barossa Valley hlavním vinným a turistickým regionem této jižní části Austrálie. Hned vedle je také velmi známá oblast Jacob's Creek.

Výsadby zde začali kolem roku 1850 a na pár místech se sklízí hrozny ještě z těchto původních keřů! Celý terén je rovinatý, tudíž i vinice jsou převážně placaté, jak je vidět i z této fotky s pohledem ku městu Tanunda. Půda je zde velmi rozmanitá, od hluboce písčité přes jílovitou po těžkou hnědozem. V zimním období tu často prší, velmi horké léto kulminující v únoru a březnu révu docela stresuje (srážky se rychle vypařují a nezavlažuje se) a přispívá tak k možnosti získání vysoce kvalitní suroviny, z nichž největší zvuk má zřejmě zdejší Shiraz.

Historie vinařství Grant Burge (foto) pojmenovaném po majiteli započala v roce 1988. To však navázalo na rodinnou dynastii započatou již v roce 1855, kdy se rodina Johna Burge přistěhovala z Anglie. Poněvadž měl Grant Burge spousty předchozích vinných zkušeností, hned od počátku se snažil pořizovat jednotlivé vinice v těch nejlepších místech celé oblasti. Nyní vlastní zhruba čtyři stovky hektarů a vyrábí nespočet vín od čistě odrůdových po různá cuvée (celkem nalahvují přes 4 miliony ročně). Vlajkovou lodí je víno Meshach, jenž je považované za jedno z nejlepších vín celé Austrálie (pojmenované po synovi přistěhovalců, který se zasloužil o založení rodinného vinařství). Nemalé úspěchy slaví také s jejich fortifikáty, kdy jejich Tawny několikrát vyhrálo v Portu, srdci portských vín, titul Portské roku.
Dodnes se jedná o čistě rodinné vinařství, kdy již šestá generace (tři děti majitele) je zapojena do fungování podniku. O tomhle pojetí svědčí i výrok pana majitele: "I am a romantic, and I have a real sense of my family history, of my father and grandfather, and what they achieved."

(zvětšit) - přední etiketa zde, zadní zde

Lily Farm Muscat 2007
Toto víno je z produktové řady Vineyard Aromatics. Lily Farm je název téměř třicetileté vinice hned před domem vinařství. Nese jméno na počest přistěhovalců, kteří s sebou z Evropy přivezli lilie a vysazovali je zde. Ročník 2007 byl ještě více horký a suchý, hrozny dozrály dříve a chuťově byly ještě intenzivnější a plnější. Pro zajištění maximální svěžesti a jemnosti byl pro výrobu vína po odzrnění použit pouze samotok. Kvašení bylo uměle zastaveno a kvasné kaly odebrány, aby zůstal požadovaný obsah zbytkového cukru, ale také stále jiskřivý konec. O téhle kombinaci si Grant Burge myslí, že je tím nejdůležitějším pro tento styl vín.
Barva je docela sytě slámová až zlatavá. Ve vůni to není vůbec prvoplánový muškát, tak jak jej znám z těch tuzemských. Hodně mě to překvapuje, neboť celá vůně je spíše citrusově svěží, dosti minerální a jemně mentolová. Při větším prodýchnutí a lehkém oteplení vína více vykukují sladčeji působící ovocné tóny, zralý pomeranč, přidává se něco z bylinek, avšak stále je to obalené jasnou šťavnatostí. A překvapení neustává ani v chuti! Podle vůně bych si vůbec netipl, že chuť bude takto do sladka (u dost vín to mám obráceně, tedy sladká vůně - suchá chuť). Je to neuvěřitelná kombinace, stále svěží kyselinku bombardují ze všech stran vyzrálé citrusy, přezrálé hrušky a neustávající mineralita (z té jsem nadšený). Chuťový vjem je ohromně plný, prostě plná pusa ovoce působícího sladko-kysele, troška jemné muškátovosti. To samé zůstává dlouho i na jazyku v dochuti, kde to po několika minutách a odeznění kyselinky působí velmi příjemně bonbonově (ale vůbec ne podbízivě), je to taková směs přezrálých jablek, hrušek a broskví. Myslím, že víno je uděláno s velkou finesou, to sladění cukru a kyselinky mi přijde famózní. Nádherné víno! Tak tohle bych mohl pít častěji :)
Zřejmě bych lahev vyprázdnil ukrutně rychle, poněvadž se toto víno skutečně skvěle pije, avšak brání mi v tom, dá se říci naštěstí, ta nádherná dochuť, a tak spousty minut jenom sedím, šmakuju na prázdno a vychutnávám... Nádhera sama se též line z prázdné sklenky... Tohle víno mě úplně dostalo do euforie, při pití, čuchání a mlaskání se usmívám, roztřeseně zapisuju (také do mých TOP 10 roku 2009), je mi báječně. Nevím, zda je tohle víno natolik světově dobré nebo ne, ale je mi to úplně jedno. A tak to má být, ne?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 J.Č. / Jižní svah | E-mail | Web | 11. září 2009 v 9:14 | Reagovat

Tý jo, to zní lákavě! A dobře sepsaný balík informací :)
Kolik tahle láhev koštuje? Nějaká třístovková kategorie?

2 Tom | E-mail | Web | 11. září 2009 v 9:29 | Reagovat

J.Č.: Děkuji velice :) A cenu jsi trefil. Myslím, že se všude pohybuje lehce nad tři stovky.

3 Tom | E-mail | Web | 11. září 2009 v 9:35 | Reagovat

J.Č.: Pokud bys koupil a ochutnal, dej mi klidně vědět, zajímalo by mě to.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama