KAŽDÝ PŘÍPADNÝ ČTENÁŘ NECHŤ BERE ZDEJŠÍ INFORMACE O VÍNĚ JAKO ČISTĚ MÉ SUBJEKTIVNÍ NÁZORY, DOJMY, CHUTĚ, atd. - SLOUŽÍ PŘEDEVŠÍM MNĚ.

Saint Clair Family Estate, Marlborough (NZL) - Pioneer Block 6 "Oh! Block" Sauvignon Blanc 2007

18. září 2009 v 7:09 | Tom |  vypito
pito 09/2009

Po nedávném lahodném zážitku s australským muškátem jsem moc dlouho nevydržel a rád podlehl nutkání co nejdříve se znovu podívat na víno z tohoto koutu světa. I když ne na shodné místo australského kontinentu, leč "těsně" vedle do dalšího člena Commonwealthu - na Nový Zéland. Jméno této země dvou hlavních ostrovů zavedli holandští kartografové v 17. století dle nizozemského regionu Zeeland. Domácí Māori, kteří to tu zovali Aotearoa, proti tomu příliš nezmohli.
Země je rozčleněna do deseti vinařských regionů, viz obrázek níže. Ač by se mohlo zdát, že teplotně je tahle oblast úplně někde jinde než třeba jižní Morava, není tomu tak. Samozřejmě klima je naprosto jiné, avšak teploty se příliš neliší, jak je vidět kupříkladu z této zajímavé mapky.

(zvětšit) - geografická mapa zde


Na Novém Zélandu je nyní zhruba 30.000 ha vinic, na nichž je nejrozšířenější odrůdou Sauvignon blanc, jehož je tato země největším světovým pěstitelem. Přitom s pěstováním révy se tady začalo až ve druhé polovině 20. století! Zpočátku většinu produkce zabíraly sladší moky z Mülleru Thurgau, až od 80. let se začly více prosazovat typické západoevropské odrůdy. Poslední dobou se po boku místního Sauvignonu světově velmi proslavuje Pinot noir. Vinice jsou převážně na rovinatých plochách, avšak díky rozmanitým půdám a dosti různorodým mikroklimatům se vyrábí široké škály specifických vín.

Já mám víno z Marlborough, severního regionu jižního ostrova. Zde hospodaří Saint Clair Family Estate, "menší" stále rodinné vinařství světového věhlasu. Révu pěstují ve třech lokalitách - Rapaura (foto), Awatere a Omaka. Firmu založili manželé Ibbotsonovi v roce 1991, kdy se však již přes deset let zabývali pěstováním révy a prodejem hroznů do jednotlivých vinařství. Posléze převládla touha ovlivňovat nejen hrozny, ale také výsledný produkt z nich. Proto vzniklo rodinné vinařství, které pár let po zrodu začalo slavit jeden světový úspěch za druhým. V roce 2005 obdrželi titul "Producent roku" na londýnské International Wine and Spirit Competition. Na těchto úspěších má velkou zásluhu sklepmistr Matt Thomson, který se k vinařství přidal již v roce 1994 po nabrání vinných zkušeností v Itálii a Francii. Tenhle chlapík byl v roce 2008 vyhlášen na stejné londýnské soutěži "Sklepmistrem roku".

(zvětšit) - přední etiketa zde, zadní zde

Mé víno je z řady Saint Clair Pioneer Block. O obrovské paletě vyráběných vín vinařství svědčí fakt, že jen v téhle řadě nachází se 24 vín, z toho 9 různých Sauvignonů blanc! Vína pochází z malých parcel s vynikajícími hrozny, ze kterých vinař dělá vína přesně dle daného mikroklimatu a půdního složení tak, aby je odlišil a vtiskl každému z nich originalitu.

Celý název vína je Saint Clair Pioneer Block 6 Oh! Block Sauvignon Blanc 2007. Označení Oh! pochází z "Oh my goodness what amazing flavours". Hrozny pochází z vinice O'Dwyers Road v lokalitě Rapaura. Půda je tu hluboká nánosová, takové bahýnko. Mikroklima se projevuje chladnějšími dny a teplými nocemi. Analytika: alk. 12,5%, zbyt.cukr 3,3 g/ a kyseliny 7,8 g/l.

Světle žlutozelená barva. Ve vůni obrovsky svěží projev angreštu a černého rybízu v ne úplně vyzrálé formě, občas se to prolíná s čertsvě spařenou kopřivou. Po lehkém oteplení vína se do pozadí přidá trocha zralých broskví a zelených jablek. Všechny tyhle vjemy jsou pořádně intenzivní, přesto naprosto jemné, harmonické. Plnost se přenáší i do chuti. Ta se na mne oproti vůni tváří o něco "sladším" dojmem, není to už ta jiskrná svěžest, spíše vyzrálejší podoba opět angreštu, citrusů a černého rybízu. Ten zůstává nádherně příjemně a dlouho v dochuti, lze si na něm skutečně šmakovat. Nijak více vrstevnaté víno to není, mocně to vybalí hned na začátku a pak se nemění. Ale to mi vůbec nepřijde na škodu, naopak! Parádní společník, který neunaví a po celou dobu přináší radost. Pro mne nejlepší Sauvignon, který jsem kdy pil! Zase se mi potvrdilo, jak nádherné víno umí člověka potěšit a neuvěřitelně mu zvednout náladu :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tereza | E-mail | 30. prosince 2012 v 21:47 | Reagovat

Je neuvěřitelně zvláštní číst si podobné hodnocení vína a vědět, že jsem přímo na této vinici sama strávila část roku jako pracovník na vinici a posléze toto víno i ochutnala. Majitel vinice, z níž se hrozny sbírají, nám pracovníkům několik láhví sám nabídl a "rozlil" a i pro mě to byl nejlepší sauvignon, jaký jsem kdy pila - i když já nejsem žádný orbodník na vína a moc jsem jich v životě neochutnala, bylo to snad nejlepší bílé mého života. Hezká vzpomínka, i když dřina v tom bahništi to byla obrovská :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama