KAŽDÝ PŘÍPADNÝ ČTENÁŘ NECHŤ BERE ZDEJŠÍ INFORMACE O VÍNĚ JAKO ČISTĚ MÉ SUBJEKTIVNÍ NÁZORY, DOJMY, CHUTĚ, atd. - SLOUŽÍ PŘEDEVŠÍM MNĚ.

Vinařství Kovacs s.r.o., Novosedly - Muškát moravský, kabinet 2007

10. září 2009 v 8:36 | Tom |  vypito
pito 09/2009

Tohle víno pochází z novosedelského Vinařství Kovacs s.r.o., avšak o něm není na lahvi téměř žádná zmínka (kromě IČO u kódu stáčírny). Celá ambaláž je totiž zcela odlišná a upřednostňuje značku ROYAL WINE'S s.r.o., která je zde uvedena jako distributor. Proč, to mi není úplně jasné, napadají mě pouze marketingové důvody, neboť víno je to podle všeho (popis na etiketě i analytika jsou shodné jako na webu vinařství) úplně stejné s tím "tradičně" lahvovaným. Celá lahev na mne působí moderněji, tož že by to byla snaha vzhledem lahve zasáhnout jiný okruh zákazníků? Nebo jsou to možná vína určená pro markety, neboť jsem tuhle lahev bral tuším v nějakém řetězci.Víno je vedené jako enologické cuvée ze dvou tratí sousedních obcí mikulovské podoblasti - Novosedly / Stará hora a Dobré Pole / Daniel. Dle popisu výrobce se tratě podílí na výsledném víně takto: "Vůně kandované pomerančové kůry k našemu muškátu neodmyslitelně patří. To je vůně vinice ze Staré hory, vinice Daniel dává vínu kořenitost a medový tón. Chuť je hroznová a velmi líbivá. Svěží a šťavnatá kyselinka, která nás rozveselí a pobaví, to je vinice Stará hora. Decentní kořeněnost, navinulost a extrakt, to je vinice Daniel."
Já doplním analytiku: alk. 12%, zbyt.cukr 1,0 g/l, kyseliny 6,9 g/l a extrakt 18,1 g/l.

(zvětšit) - etiketa zde

Barva světlejší slámová. Vůně se mi jeví v tom nejlepším muškátovém světle. Vyzrálá muškátovost s medovými tóny, s uváděnou kandovanou pomerančovou kůrou nezbývá než jasně souhlasit, nacházím i kořenitou stopu vzdáleně mi připomínající tramín. Podle vůně bych tipl na nějaký slaďák, ale hned první lok tuto domněnku vyvrací - víno je to zcela suché, citrusově svěží, šťavnaté, trochu kořenité. Má krátký "vodovatý" konec, jakoby se z pusy nepozorovaně vytratí a ani dochuť není nijak výrazná. V puse přeci jen zůstává jemný náznak muškátovosti, který vyzívá k dalšímu ochutnání. Takové voňavé osvěžující jednoduché pití.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 J.Č. / Jižní svah | E-mail | Web | 10. září 2009 v 9:22 | Reagovat

Royal Wines je řada lahvovaná a určená pro Tesco :) je to podobný případ, jako Vinextra od Nového vinařství, byť ta původní firmu tolik nezapírá :) Nějak se toho přebytku vín z mladých výsadeb před vstupem do EU musí zbavit... :)

2 Tom | E-mail | Web | 10. září 2009 v 9:33 | Reagovat

J.Č.: Díky za upřesnění. Ten závěr jsi vystihl dobře :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama