KAŽDÝ PŘÍPADNÝ ČTENÁŘ NECHŤ BERE ZDEJŠÍ INFORMACE O VÍNĚ JAKO ČISTĚ MÉ SUBJEKTIVNÍ NÁZORY, DOJMY, CHUTĚ, atd. - SLOUŽÍ PŘEDEVŠÍM MNĚ.

Lobkowiczké zámecké vinařství Roudnice nad Labem s.r.o. - Ryzlink rýnský, kabinet 2006

7. října 2009 v 7:58 | Tom |  vypito
pito 10/2009

S víny Lobkowiczkého zámeckého vinařství z Roudnice nad Labem se příliš nesetkávám, doma pitá je tato lahev vůbec první. Knížata z Lobkowicz zdejší vinařství de facto vyženili počátkem 17. století, více z historie lze se dočíst kupříkladu zde. V současné době vinařství hospodaří zhruba na 75 ha, na nichž mají vysazeno 7 bílých (MT, RR, SZ, RB, RŠ, Ch a MO) a 3 modré odrůdy (MP, Sv a RM).
Většinu vinic mají v okolí sídelního města, avšak tenhle rýňák je z vinice poblíž města Mělníka. Hned naproti elektrárně, na druhém břehu Labe, je liběchovská vinice s názvem Liběchovská :) Z ní byl vyroben suchý kabinet s alk. 11,5%.

Středně sytá žlutozelená barva.
Ve spíše lehčí svěží vůni se mi ponejvíce připomínají citróny, jemná muškátovost, až na pozadí jde trochu rozeznat sladší medově lipové tóny s náznakem kořenitosti a minerality, které přispívají aspoň trošku k rafinovanějšímu projevu vůně.
Chuť už je výraznější, i když nijak plná, je velmi šťavnatá a osvěžující. V prázdnějším konci se mi zdá kyselinka taková zbytečně agresivní (trochu ve stylu citronády), na jazyku mi chvilku zůstává i nezajímavá hořčina. Celkově mi víno přijde jakoby rozhárané, tu čouhá to, tu ono. Beru jej spíše jako hodící se pro obyčejné letní osvěžení, nic víc. Na to bych si ale spíše vybral něco jiného, třeba bílou Mělničinu.


(zvětšit) - etiketa zde

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama