KAŽDÝ PŘÍPADNÝ ČTENÁŘ NECHŤ BERE ZDEJŠÍ INFORMACE O VÍNĚ JAKO ČISTĚ MÉ SUBJEKTIVNÍ NÁZORY, DOJMY, CHUTĚ, atd. - SLOUŽÍ PŘEDEVŠÍM MNĚ.

Saint Clair Family Estate, Marlborough (NZL) - "Vicar's Choice" Riesling 2007

8. října 2009 v 8:14 | Tom |  vypito
pito 10/2009

Zhruba před třemi týdny jsem si pochutnal na doposud nejlepším Sauvignonu, jaký jsem kdy popil. V tomhle článku jsem si blíže zapsal něco o Novém Zélandu (mapa) a rodinném vinařství Saint Clair, ve kterém vznikl i tenhle rýňák. Ten pochází z řady Vicar's Choice, jež obsahuje šest základních vín určených pro "běžnou" konzumaci během pár let po nalahvování. Hrozny byly vypěstování na vinicích v Rapaura (foto). Analytika: alk. 12,5%, zbyt.cukr 10,0 g/l a kyseliny 7,2 g/l.

(zvětšit) - přední etiketa zde, zadní zde


Barva je světleji slámová. Hodně svěží projev vůně s citrónem, limetkou, hroznovou šťávou a stopou minerálnosti. Po delším promíchání a lehkém oteplení se přidává něco bylinek a medu. Ten samý dojem z vína mám i v chuti, jen se ještě více projeví minerální stopa, což je fajn. Cukr nijak nevystupuje, kyselinka s ním vynikajícně souzní. Přesně takový jsem tenhle rýňák čekal - nenáročný, svěží, výborně zhotovený, perfektně pitný.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama