KAŽDÝ PŘÍPADNÝ ČTENÁŘ NECHŤ BERE ZDEJŠÍ INFORMACE O VÍNĚ JAKO ČISTĚ MÉ SUBJEKTIVNÍ NÁZORY, DOJMY, CHUTĚ, atd. - SLOUŽÍ PŘEDEVŠÍM MNĚ.

Vinařství Petr Tomčala, Kobylí - Dornfelder, pozdní sběr 2005

2. října 2009 v 8:25 | Tom |  vypito
pito 09/2009

Z malého kobylského vinařství Petra Tomčaly jsem zhruba před dvěma měsíci popil mně se líbící, hodně kopřivový, Sauvignon VZH 2008. V tomto článku jsem i lehce nastínil mé potkávání s jeho víny. Na jedné místní akci v 04/2008, kde jsem si s panem vinařem velmi příjemně popovídal, mi dosti zachutnal jeho Dornfelder, hned jsem tedy lahev koupil a uložil s očekáváním, co to s vínem udělá. Nu a nyní nazrál čas na toto zjištění...

(zvětšit) - etiketa zde


Hrozny pochází z kobylské trati Nivky, alk. 11,5%.

Tmavě višňová neprůhledná barva. Víno sympaticky mostuje, při nižším alkoholu to přisuzuji vyššímu extraktu. Vůně je taková řízná, působí na mne "malovinařsky" v tom dobrém slova smyslu. Rozeznávám rukopis vinaře, který jsem poznal z vícero chutnaných vín, který bych snad nazval "Tomčalův sklepní štych", neb je to taková směsice vůní vinného sklepa, sudu s červeným vínem apod. Tohle je doplněné výraznou ovocnou stopou, připomínající nepřezrálé višně s peckama, k tomu hrst mokré hlíny s nahnilou vegetací, na pozadí se ukrývají sušené švestky s červíkama - jako celek je to zajímavé, i když postupem času ty vegetativní tóny nabývají na síle, což se mi líbí již méně. Chuť je už hezky zahlazená, přitom stále plná, nad ostatním více vládne ovoce v podobě z vůně. Dochuť je celkem specifická, po odeznění ostatních tónů mi v puse zůstává takový dřevitý vjem, něco jako když se olízne nová vařečka s troškou povidel :) Vrstevnaté víno, které mě zpočátku bavilo, časem o něco méně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama