KAŽDÝ PŘÍPADNÝ ČTENÁŘ NECHŤ BERE ZDEJŠÍ INFORMACE O VÍNĚ JAKO ČISTĚ MÉ SUBJEKTIVNÍ NÁZORY, DOJMY, CHUTĚ, atd. - SLOUŽÍ PŘEDEVŠÍM MNĚ.

VÍNO - VÍN Morava s.r.o., Brno - "Chateau Strážnice" Zweigeltrebe, pozdní sběr 2003

22. října 2009 v 9:34 | Tom |  vypito
pito 09/2009

K téhle butylce jsem se dostal tak, že kamarád JN byl někdy začátkem léta pozván obchodním partnerem na "školení" do prostor Zámeckých sklepů ve Strážnici, tam mu zachutnalo právě tohle víno, od kterého si dovezl jednu lahev. Tu jsme společně popili při rožnění masa, kde mi přišla též dosti zajímavá, a když se kamarád rozhodl vína objednat více, přidal jsem se s prosíkem o jednu butylku, do které jsem se nyní s chutí podíval.
Zámecké sklepy Strážnice vlastní od roku 2002 firma VÍNO - VÍN Morava, která zde vinně hospodaří v rozlehlých prostorách ze 14. století. Z její produkce pochází půllitrová lahev nesoucí označení Chateau Strážnice, což je nejvyšší řada z nabídky. Původ má v trati Čtvrtky patřící obci Ořechov.

(zvětšit) - přední etiketa zde, zadní zde


Povidlová barva. Víno bych ve vůni ani netipoval na starší ročník, stále je hodně šťavnatě ovocité do třešní, hezká kořenitost, na pozadí trošku vykukuje aceton. Také chuť je hodně šťavnatá, a to díky kyselince. Přeci jen je taková prázdnější, chybí mi více ovoce a dalších prvků potřebných pro bytelnější tělo, třísloviny zcela chybí. Po chvíli se kyselinka stává skoro až svíravou, jako kdybych požíral nezralé třešně.
Zhruba po hodině se projev hodně změnil - vůně se posunula do příjemnější likérově třešňové, chuť se urovnala, kyseliny tolik nevystupují a projev je též více třešňový, uhlazenější. Ale stejně, jak jsem se na tohle víno těšil, nepotěšilo mě příliš. Z letního rožnění si jej pamatuji v o dost zajímavější podobě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama