KAŽDÝ PŘÍPADNÝ ČTENÁŘ NECHŤ BERE ZDEJŠÍ INFORMACE O VÍNĚ JAKO ČISTĚ MÉ SUBJEKTIVNÍ NÁZORY, DOJMY, CHUTĚ, atd. - SLOUŽÍ PŘEDEVŠÍM MNĚ.

Melini, Gaggiano (ITA) - "Vigneti La Selvanella" Chianti Classico Riserva 2003 DOCG v a s Stracotto alla Fiorentina

25. ledna 2010 v 20:02 | Tom |  vypito
pito 01/2010

Na italského sympaťáka Emanuela, potažmo na pořad S Italem v kuchyni, nekoukám pravidelně, takže jsem měl vlastně štěstí, že jsem neminul díl, v němž mne nadchl, tehdy zatím pouze na dálku, jeden pokrm. Tím pokrmem jest Stracotto alla Fiorentina s uváděným českým názvem Dušené hovězí po florentinsku. Pak mi stačilo jen dokoupit suroviny, počkat na tu správnou chvíli a vytáhnout z vinných zásob aktuálně mého jediného zástupce Chianti.
Sice jediného, ale není to žádný otloukánek :) Společnost Melini dlouhá léta patří k naprosté špici tohoto regionu, její historii si lze na webu projít od roku 1705. V současné době náleží do obrovského spolčení GIV (Gruppo Italiano Vini), o němž si lze zajímavě počíst kupříkladu zde, kde o něm píše i v ČR dobře známý John Umberto Salvi. Společnost Melini se do vinné historie zapsala dosti výrazně - v roce 1865 Adolfo Laborel Melini představil světu Fiasco Strapeso, tedy tu typickou buclatou butylku, v níž se Chianti prodává dodnes (foto).


Moje víno by se dalo označit za to nejklasičtější z klasických. Za prvé má původ ve Fattoria Selvanella v comune Radda (vyobrazeno na etiketě), a okolí vesnice Radda bylo již od prvopočátku, tedy od roku 1716, samým centrem prvních vymezených pěstitelských zón Chianti (a jedněch z prvních vymezených zón na celém světě vůbec). Za druhé Chianti Classico v podobě Riserva, tvořící kolem 20% produkce Chianti, je špičkou produkce zdejších výrobců. Mapa italských oblastí, mapa Toskánska.
Celková rozloha vinařství je 138 ha, z níž 43 ha tvoří vinice a 5 ha olivové háje. Vinice na jílovo-vápencovém podloží jsou ve výšce kolem 400 m n.m. na jedněch z nejlepších místních poloh a veškeré hrozny jsou používány právě pro Vigneti La Selvanella. Hrozny jsou 100% odrůdy Sangiovese grosso a udávaná analytika je alk. 13%, zbyt.cukr 2,1 g/l, kyseliny 5,3 g/l a extrakt 29,0 g/l. Další zajímavé údaje o ročníku, technologii zpracování apod. kopíruji z webu výrobce:

The year 2003, unlike the previous one, began with a hard winter but without rain. The spring was marked by lack of rain and light frost which, however, did not affect the normal vegetative development. May, on the other hand, was particularly warm with temperatures above the seasonal average relieved by a few storms. The hot, dry summer registered temperatures above 35°C which dropped sharply in September. These seasonal conditions led to reduced production compared to 2002, but this was compensated for by grapes with considerable oenological potential. In fact, exceptional sugar content, total acidity in line with the year's ripening kinetics and especially the high content of anthocyanins and polyphenols enabled a production of wines of great character, structure and high concentrations of choice components.

Vinification and maturation: the very healthy bunches, picked by hand in October, without any interruptions because of rain, were traditionally vinified with 20 days maceration and frequent pumping of the must over the cap; after the alcoholic fermentation at no more than 27°C, and the malolactic, the wine was matured for 30 months in French oak casks.

Unusual fact: Selvanella was the first single vineyard Chianti Classico Riserva, in the 1969 vintage, made from the grapes from a unique cru.

(zvětšit) - přední etiketa zde, zadní zde

Barevně jasně vítězí hnědá nad červenou, a to v takovém nepříliš tmavém hávu, odstín na mne působí pastelově, nijak jiskřivě. Následné čuchání je nádhernou povznášející činností. I kdyby to bylo víno za stovku a z Moravy a vonělo takhle (což možné zřejmě není, neb nic podobného jsem u tuzemských vín nikdy neseznal), napsal bych si o něm, že je neuvěřitelně noblesní, elegantní, prostě prudce zážitkové :) Holt ale z Moravy není a ani za stovku. Mé nadšení z něho pokračuje i při hraní si s ním v puse. Mixuje se v něm ostružinová ovocnost, lesní odér i s jehličím, skořicový poprašek a další hlubší rozměr je postaven na lehké koženosti, kořenitosti a dřevě. Celý hroznový komplex blaha se znatelným vlivem sudu na mne působí obrovsky povznášejícně, radost i nálada prudce stoupají. Takováto vína nepotkávám každý den, ni týden, možná ni měsíc, a tak párkrát do roka...

Navíc v kombinaci s manou dle toskánského recepisu je to prazážitek na hódně dlouho. I když malinkou vadu to všechno má - přemýšlím, jestli jsem vína nenalil k masu do kastrolu zbytečně mnoho :)

douška: Vzpomněl jsem si na nedávný článek Jižního svaha o hmotnostech lahví, poněvadž takhle těžkou lahev (prázdnou) jsem v ruce už dlouho neměl. Nedalo mi to a zvážil jsem - skoro tři čtvrtě kila...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sklenička | E-mail | Web | 25. ledna 2010 v 20:58 | Reagovat

"Zážitkové víno" - to je dobrý ! :o) jinak Chianti je zrádná značka skrývající mnohé patoky, ale když se nějaké Classico atd. vyvede, tak to bývá opravdu zážitek. A tleskám párování s jídlem, Italové snad ani víno jinak nepijou, než k jídlu. Už jsem viděl tři italské teenagery nechat odnést od stolu dopůli vypitou lahev červeného spolu s talíři od jídla - přece nebudou nasávat jen tak, bez jídla!

2 Tom | E-mail | Web | 25. ledna 2010 v 22:36 | Reagovat

Sklenička: Tak "značka" Chianti ztratila v posledních desetiletích hodně na věrohodnosti, to by skoro bylo na nějakou studii :) Ale když se hledá, tak se nacházejí perly (tak jako asi všude).
K tomu párování - tohle byl parádní zážitek, jinak já obecně nějak zarytým zastáncem nejsem. Rád si chuť vína "nekazím" něčím dalším, zajímá mě samo o sobě :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama