KAŽDÝ PŘÍPADNÝ ČTENÁŘ NECHŤ BERE ZDEJŠÍ INFORMACE O VÍNĚ JAKO ČISTĚ MÉ SUBJEKTIVNÍ NÁZORY, DOJMY, CHUTĚ, atd. - SLOUŽÍ PŘEDEVŠÍM MNĚ.

Srpen 2010

Turner Road Vineyards, Woodbridge, CA (USA) - Cabernet Sauvignon 2003, Paso Robles

28. srpna 2010 v 17:40 | Tom |  vypito
pito 08/2010

Lahev tohoto cabernetu mi byla dovezena přímo z oblasti jejího vytvoření - výhoda švagra v podobě doktora cestujícího po lékařských kongresech :) Avšak o výrobci, Turner Road Vineyards jsem toho na webu příliš nenašel, uváděný firemní web neexistuje. Tudíž jsem se snažil něco vyčíst o kalifornské oblasti původu - Paso Robles. Celá oblast získala jméno po četném výskytu dubů, v překladu znamená něco jako Dubový průchod. Paso Robles American Viticultural Area (AVA) nyní čítá plochu 10,5 tisíce ha vinic, na nichž působí necelých 200 vinařství (byla ustanovena v roce 1983, rozšíření proběhlo 1997 a 2009 - leč réva se zde pěstuje od konce 18. století). Blízkost pacifiku, množství kaňonů a údolí a pahorkatý terén vytvářejí spoustu specifických mikroklimatů. Různorodost zdejších vín navíc umocňuje 40 pěstovaných odrůd, od španělských, italských, přes francouzské až po místní klony Zinfandelu. Typickým je také jeden z největších rozptylů denních a nočních teplot v celé Kalifornii, dále svižný vítr, který se téměř neustále "pere" s místními mlhami (toto počasí kolem Montereyského poloostrova dosti výstižně popisuje můj nejoblíbenější spisovatel Jeffery Deaver v jeho knihách s Kathryn Danceovou). Velice důležitým faktorem pro místní vína je fakt, že období od září do poloviny listopadu zde bývá pravidelně teplé a bez vydatnějšívch dešťů, čímž hrozny výborně dozrávají.


Vinařství Leoš Horák, Vrbice - Hibernal, pozdní sběr 2008

26. srpna 2010 v 19:11 | Tom |  vypito
pito 08/2010

lahev_m
Některá vína Leoše Horáka jsem ochutnal na loňskopodzimní povedené degustaci kobylských a vrbických vín u nás v Mejtě. A tenhle Hibernal mě ze všech zdegustovaných vín zaujal nejvíce! Mimochodem k jeho vínům jsem si poznačil toto:
Z Vinařství Horák jsem ochutnal tři vína a asi by se dalo říct, že všechna vyčuhovala o třídu výše nad ostatní, i když to samé se dá říci o ceně (200 - 300,- CZK za lahev). Nadšený jsem byl z Tramínu červeného PS 2008 z Velkopavlovické trati Nadzahrady, jenž mě omámil úžasně jemnou, přesto intenzivní a luxusně sladěnou vůní i lahodnou chutí - hodně noblesní pití. Domů jsem si však odnesl polosuchý Hibernal PS 2008, velmi jiskřivý se soubojem cukru a kyselinky, kupou zralého ovoce, občas mi avokující Sg odrůdové tóny. Nu a do třetice Dornfelder PS 2008, ještě mladě působící, ale už nyní ukazující svou krásu a hloubku.

Leoš Horák, dřívější Balounův pracant, se osamostatnil v roce 2007 a pro mého se jeho vína ihned zařadila mezi nejzajímavější vrbická. Jeho styl je dle mých poznatků dosti moderní, "čistý", ale ne jednotvárný (i když "polosladký" ročník 2009 jsem nechutnal).

(zvětšit) - přední etiketa zde, zadní zde


ZNOVÍN ZNOJMO a.s. - Kerner, výběr z hroznů 2008

23. srpna 2010 v 22:31 | Tom |  vypito
pito 08/2010

Kerner, německé šlechtění z počátku 20. století modré odrůdy Trollinger a Rieslingu, je odrůda pojmenovaná po panu Kernerovi, jenž byl dle mého jedním z nejlepších lékařů (i básníků) na světě. Pacientům a posluchačům totiž vřele doporučoval sklenku vína denně jako nejlepší přírodní léčebný prostředek :) Přestože se jedná o čtvrtou nejrozšířenější odrůdu v německých vinohradech, u nás výrazněji rozložená není a to je jeden z důvodů, proč vína z ní často nepopíjím.

Butylka, než jsem si ji v Louckém klášteře letos v únoru zakoupil, patřila Znovínu (Hnanice / Knížecí vrch) a suchá analytika je alk. 14%, zbyt.cukr 5,6 g/l, kyseliny 6,2 g/l a extrakt 19,0 g/l.

lahev_m
(zvětšit) - přední etiketa zde, zadní zde


Vinařská s.r.o. Blatnička - Cuvée 1362 "Blatnicz Superior", zemské 2005 + střípky z historie Blatničky

18. srpna 2010 v 21:22 | Tom |  vypito
pito 08/2010

Opět, jako u jejich minulého vína, se jedná o butylku s ambaláží VÍNO HRUŠKA. Vyjmul jsem ji ze sklepa záměrně, poněvadž se sice jedná o směsku moravskou, ale ukupážovanou ve stylu Bordeaux směsek, jako jsem popil s velikým požitkem nedávno. Složení je samozřejmě upraveno pro slovácké podmínky a je tedy v podobě Cabernet Moravia 50% + Svatovavřinecké 40% + Merlot 10%. Tož byl jsem dosti zvědav na tuhle "červenou vlajkovou loď" vinařství, jejíž název odkazuje na první doloženou písemnou zmínku o obci Blatnička z roku 1362 (na listině je uváděna latinským názvem Platnicz Superior, neboli Blatnice Horní - proč tedy na etiketě je uváděno Blatnicz?). O ambicích tohoto vína hovoří i běžná maloobchodní cena pohybující se kolem 350,- CZK.

lahev_m
(zvětšit) - přední etiketa zde, zadní zde


Château Dauzac, Labarde (FRA) - Château Dauzac 2004, Margaux

17. srpna 2010 v 23:12 | Tom |  vypito
pito 08/2010

Château Dauzac v Margaux má od roku 1992 pod palcem již celkem pojmová osoba nazývaná André Lurton. Historii má však podstatně delší - začíná již někdy koncem 17. století, nu a v roce 1855 bylo Ch. Dauzac zařazeno v Les Grand Crus classés mezi Cinquièmes Crus. Následné střídání lepších i horších majitelů lze počíst zde. Nyní se celé hospodářství rozprostírá na 120 ha, z nichž na 50 ha slouží pro pěstování révy vinné. Odrůdové složení lze najít ve stavu Cabernet Sauvignon 58%, Merlot 37% a pětiprocentní zbytek je Cabernet Franc. Výsadba je relativně mladá, kolem 20 let, a to kvůli dřívějším problémům (viz historie čtivě sepsaná také zde). Ch. Dauzac je prvním vínem vinařství, druhé se zove La Bastide Dauzac, které složením přesně odpovídá tomu ve vinohradech.

sudy
(foto z webu výrobce)


Vinařství KORÁB, Boleradice - Frankovka, pozdní sběr 2008

6. srpna 2010 v 22:54 | Tom |  vypito
pito 08/2010

vinice_m
Zhruba před třemi týdny jsem prožil parádní víkend na Moravě - ranní autocesta probíhala v pohodě a v 10h jsme již byli sraženi s Vinným pavoukem a H. v Ratíškovicích před dosluhujícím sklepem Marka Vybírala a jeho Vinařství Krásná hora. Zde jsme spíše neplánovaně strávili pět hodin povídáním a popíjením převážně zcela zajímavých vín ze sudů, tanků a lahví, i něco velice chutného jsme polkli. Následný přesun do Boleradic a tamní počáteční procházka vinicemi mi posloužila jako vhodná doba k vystřízlivění (Markova vína mi nějak nejdou plivat...), abych se po návratu z vinic mohl začít propíjet mladými víny mého přeoblíbeného Vinařství KORÁB.
Úspěšně jsme se propili až do druhého dne, kdy mne nejprve ráno Evas (spolu s P. další účastníci boleradického dýchánku) zachránila (ještě jednou velké díky!), až pak jsem vystoupal k novým dřevěným Cyrilu a Metoději a ještě výše na rozhlednu Nedánov. Po sestupu následovalo hnusné kafe v hospodě, prohlídka místního krásně opraveného divadla s ochotníkem/vinařem Markem Korábem, nákup vín a vysílený, leč spokojený rozjezd.

(zvětšit) - vinohrad U hřbitova "žije v biodynamice" a letošní náročný rok jej nenechal vyplodit ani jeden hrozen...


Bodegas Sonsierra, San Vicente de la Sonsierra (ESP) - Sonsierra Reserva 2002, DOCa Rioja

1. srpna 2010 v 21:34 | Tom |  vypito
pito 07/2010

Po podivně dlouhé pauze, způsobené nejspíše letními hicy, jsem si opět vyhmátl ze sklepa mého přeoblíbeného španěla. Nyní je jím butylka, zhruba dva roky odpočívající v mém temnu, z Bodegas Sonsierra. To jest vinařství vzniklé v roce 1961 spolčením 229 členů (z nich bylo 195 vinohradníků), jejichž souhrnná rozloha opečovávaných vinic byla 319 ha. Nejprve hrozny "pouze" pěstovali, až koncem 80. let zhotovili vlastní vinařství a začali si vína sami lahvovat. Během roku 2002 proběhla nákladná modernizace starého provozu a vystavení nového, které začlenilo celé bodegas mezi moderní výrobce v celé oblasti Rioja (mapa španělských oblastí, mapa Rioja). V současnosti je členy téměř 200 vinohradníků vlastnících 680 ha vinic.

lahev_m
(zvětšit) - přední etiketa zde, zadní zde