KAŽDÝ PŘÍPADNÝ ČTENÁŘ NECHŤ BERE ZDEJŠÍ INFORMACE O VÍNĚ JAKO ČISTĚ MÉ SUBJEKTIVNÍ NÁZORY, DOJMY, CHUTĚ, atd. - SLOUŽÍ PŘEDEVŠÍM MNĚ.

Září 2010

Tenuta di Bibbiano, Castellina in Chianti (ITA) - Chianti Classico 2004 DOCG

20. září 2010 v 14:32 | Tom |  vypito
pito 09/2010

Toto víno jsem prvně popil v 12/2008, s pozdějším zapsáním se zmínkami o výrobci i víně zde. A nyní jsem byl zvědav, jak se posunulo víno, jak má dojmologie apod. Butylku jsem vytáhl zcela záměrně, jakožto přísadu do mého oblíbeného Stracotto alla Fiorentina, což jsem si zase lehce nastínil, spolu s parádním Chianti Classico Riserva z produkce Melini, zde. Jídlo se mi velice povedlo, víno bylo také chutné.

lahev_m
(zvětšit) - přední etiketa zde, zadní zde


Weingut Müller-Catoir, Haardt (GER) - Gimmeldingen Riesling Kabinett 2007

16. září 2010 v 21:06 | Tom |  vypito
pito 09/2010

budova_m
Na lahvích německých rýňáků často spočívají mé oči, když si zajdu do sklepa vybírat nějaké víno dle nálady a chuti. Náladu i chuť na ně bych měl snad pokaždé, avšak snažím se odolávat a odolávat a nevytahovat a nevytahovat, až jednou za čas prostě neodolám a vytáhnu :) Přesně takhle se to mělo i s butylkou rýňáku od Weingut Müller-Catoir z oblasti Pfalz (mapa německých oblastí zde). Obec Haardt (an der Weinstrasse) severně přiléhá k většímu Neustadtu - dlouho si užívám satelitní pohled do této krajiny, na východě poseté rozsáhlými lány vinohradů a mandlovými sady až k Rýnu, na západě obrovská změna v podobě lesů a pahorků - Haardt tyto dva světy přesně rozděluje.
A v této dědince sídlí vinařství Müller-Catoir, mající honosnou historii, vystiženou honosnou budovou (foto z webu výrobce - zvětšit). Založeno bylo v polovině 18. století rodinou Catoir, hlásící se k protestantským Hugenotům. V současné době stojí v čele člen 9. generace Jakob Heinrich Catoir, od něhož vládu postupně přebírá (přebral) syn Phillip David, tedy 10. generace. Jakob Heinrich se zřejmě nejvíce postaral o obrovské jméno tohoto podniku, kdy v 60. letech zavedl, spolu s legendárním vinařem Hans-Günter Schwarzem, precizní postupy jak ve vinici, tak ve sklepě, zakládající si na vysoké redukci hroznů a následné důkladné selekci materiálu - prostě aby pro výrobu vína zbylo to nej. O přízvisko Müller v názvu se zapřičinil zajímavý fakt, že se o celý podnik téměř po století staraly výhradně ženy - prababička, babička a matka Jakoba Heinricha (a právě babička dodala příjmení Müller). Hospodaří na 20 ha vinic, z nichž se 70% nachází na rovinách a 30% na svazích, s jak jinak než vévodícím Rieslingem (58% rozlohy, necelých 12 ha). Dlouho před vzrůstajícím trendem k organice si již striktně v tomto duchu počínali, i když se tím nechlubili a ani nyní to nedělají, prostě to tak cítí. V katastrech pěti obcí (Haardt, Neustadt, Mussbach, Gimmeldingen a Hambach) mají deset poloh, z nichž za nejkvalitnější považují Haardter Bürgergarten, Haardter Herzog, Gimmeldinger Mandelgarten a Mussbacher Eselshaut. Současným sklepmistrem je Martin Franzen, od něhož se mi dosti líbí výrok "dry means dry", z čehož vyplývá, že neuznává čím dál častěji se objevující modern-trocken styl vína. Roční produkce má objem zhruba 130.000 lahví.
Popis vinařství zakončuji citací Terry Theiseho z jeho Terry Theise Estate Selections 2010 na adresu vinařství: Maybe the greatest estate in the Pfalz and one of the top few in all of Germany. Brilliant primary fruit driven wines of supernatural steely clarity and multi-layered depth. The overused word 'aristocratic' perharps best describes them.


Tyrrell's Vineyards, Pokolbin (AUS) - "Old Winery" Cabernet Merlot 2005

14. září 2010 v 20:25 | Tom |  vypito
pito 09/2010

Tyrrell's Vineards sídlí v australské dědince Pokolbin ve státě New South Wales (konkrétně v oblasti zvané Hunter Valley), která je zdejším vinařským centrem. Na vinohradech okolo převládají tradiční odrůdy Shiraz a Semillon, následované v posledních desetiletích nejvíce vysazovanými Cabernetem Sauvignon a Chardonnay, a sem tam se najde i Pinot noir, dalších odrůd je již méně. Spektrum vinařství je velice široké - od nadnárodních kolosů třeba v podobě Lindeman´s po malé rodinné podniky.

budova
Rodinné vinařství Tyrrell's je někde mezi. Je to totiž rodinný podnik, avšak s dlouholetou tradicí a úspěšným umístěním na světových trzích. Založil jej už v roce 1858 anglický imigrant Edward Tyrrell (1835-1909) a umístil ho do závětří Brokenback Range, stejně jako mnoho dalších vinařství v budoucnu. Dnes je hlavou člen čtvrté generace Bruce Tyrrell (*1951), který spolu s pátou generací (*1980, 1981 a 1982) dbá na to, aby vinařství bylo i nadále na špici zdejší produkce a hlavně, aby stále bylo rodinným a čistě australským. Ještě ale trochu k historii - co jsem vyčetl, neměli rodinní imigranti nic společného se zločinem, jako bývalo často zvykem. Edwardův strýc William naopak dorazil do nedalekého australského Newcastlu v roce 1848 jako první anglický biskup, v roce 1854 za ním docestoval i synovec Edward, aby o čtyři roky později zakoupil jedny z posledních volných ploch vinic na nejlepších místních parcelách. Prvotní název byl Ashmans, odkazující na původní domovinu jeho babičky. Vinné hospodářství postavili v roce 1863 (na fotce z webu vinařství je původní zachovaná budova), aby v něm o dva roky později zpracovali první ročník, tedy 1865. V na webu detailně rozepisované historii mě také zaujal údaj z roku 1947, že celá rozloha vinic byla obhospodařována výhradně koňmi a zorání všech vinohradů trvalo sedm týdnů! V roce 1961 se rodí Vat system pro jejich top vína (Vat 1 je dodnes Hunter Semillon). A současnost? Vat 1 Hunter Semillon 1998 byl vybrán jako nejlepší Semillon v Decanter Wine Awards 2009, Tyrrell's Wines získali titul Winery of the Year 2010 od Jamese Hallidaye, vinař "pro červená" Mark Richardson získal titul Winemaker of the Year v prestižním knižním titulu The Big Red Wine Book 2009/2010. Prostě slušné! A rozšířili se i do jiných končin Austrálie - současná rozloha jest (na mapě zde): ve státě New South Wales oblast Hunter Valley se 193 ha, ve státě Victoria oblast Central Victoria s 26 ha a ve státě South Australia oblasti Limestone Coast s 15 ha a McLaren Vale s 34ha - také slušné :) Není také bez zajímavosti, že díky kontinuálnímu rodinnému hospodaření na vinohradech v Hunter Valley mají Tyrrell's v určitých vinohradech stále k dispozici jedny z nejstarších keřů v okolí, z nichž těm úplně nejstarším je až 120 let!


Rodinné vinařství Jedlička & Novák a.s., Bořetice - Svatovavřinecké, pozdní sběr 2006 barrique

13. září 2010 v 20:45 | Tom |  vypito
pito 09/2010

Při sklepním výhmatu téhle butylky možná sehrálo roli to, že se nedávno o barikovaném vavřinci rozepisoval Sklenička, možná nedávná příjemná zkušenost Evase z degustace vín tohoto vinařství, možná dlouhá doba od poslední mnou pité jejich lahve, anebo možná nic z tohoto a byla to pouze náhoda :) Každopádně mi do ruky padla lahev Sv PS 2006 z bořetické trati Čtvrtě, jejíž obsah s analytikou alk. 13%, zbyt.cukr 2,1 g/l, kyseliny 5,3 g/l a extrakt 25,3 g/l byl školen v sudech barrique.

lahev_m
(zvětšit) - přední etiketa zde, zadní zde


Krásná hora s.r.o., Starý Poddvorov - Muškát moravský, zemské 2009

10. září 2010 v 21:31 | Tom |  vypito
pito 09/2010

Postava i vinařství Marka Vybírala patří k mým z nejoblíbenějších. Letos v červnu jsem navštívil Otevřené sklepy v Novém Poddvorově a v rámci zakončení této akce jsem byl účasten moc příjemného večera v Poddvorově Starém u tehdá ještě nedokončeného nového Markova provozu. Na této akci, i večer, jsem si dost pochutnal právě na tomhle muškátu, ať už v jeho čisté podobě, tak jako součást provizorního balsamika spolu s Alibernetem :) Pojal jsem tedy nutkání odvézt si alespoň jednu butylku domů na celolahvový průzkum.

Hrozny ze staropoddvorovské Krásné hory měly při sklizni 17. září (to letos asi nehrozí) cukernatost 21 °NM. Alk. 12,5%, zbyt.cukr 5 g/l, kyseliny 6 g/l a extrakt 20 g/l.

lahev_m
(zvětšit) - etiketa zde


Stapleton-Springer s.r.o., Bořetice - Modrý Portugal "Modré hory" 2008

9. září 2010 v 19:40 | Tom |  vypito
pito 09/2010

Popíjím další lahev z bořetického vinařství Stapleton & Springer. Tak jako jsou dosti rozdílné názory na vinaře Járu Springera, tak i já mám rozdílné dojmy z již pitých lahví doma. Nejprve nedobrý pinot ze základní řady Anette (která již zanikla), poté úžasné Roučí 2003, pinot tentokráte pěkný a nyní pro mne rozporuplný portugal, opět ze základní řady, avšak již nazývané Modré hory (o parádní modrohorské směsce Vítka Sedláčka jsem psal nedávno). Dosti se těším na tři vína vyšší třídy, která číhají dole ve sklepě na můj výhmat.

Víno je k Modrému Portugalu doplněno 15% Svatovavřineckým, má nízkých 11,5% alk. Hrozny z tratí Čtvrtě a Trkmanska samozřejmě pochází z BIO produkce, ale o tom a dalších detailech zpracování se lze dočíst na webu vinařství.

lahev_m
(zvětšit) - přední etiketa zde, zadní zde


Bodega EL ESTECO - Michel Torino (ARG) - CUMA organic Cabernet Sauvignon a Malbec, obé 2007

3. září 2010 v 7:54 | Tom |  vypito
pito 08/2010

Před rokem a půl jsem si zapsal povedenou (a hodně náročnou - vysokovoltážní vína pitá ve dvou) degustaci sedmi vín řady DON DAVID. Zde jsem si také nastínil popis tohoto velkého vinařství, k jehož dalším dvěma vínům se dostávám nyní. Jak jsem v článku zmiňoval, klimatické poměry v tomto koutě Argentiny nahrávají organickým sklizním a z jedné z nich, konkrétně v ročníku 2007, vzešly mé dnešní butylky. Řada CUMA organic odkazuje názvem na Aymary, malé etnikum žijící v Andách, v jejichž jazyce znamená cuma něco jako čistý či ryzí.

lahve_m


Weingut Norbert Bauer, Jetzelsdorf (AUT) - Zweigeltrebe 2006

2. září 2010 v 7:27 | Tom |  vypito
pito 08/2010

Po měsíci a kousek jsem se dostal k další lahvi Norberta Bauera (dříve přepité lahve dole). Mé velké těšení na víno tohoto vinaře vysvětluje fakt, že v mém dosavadním TOP 10 letošního roku jsou stále jeho dva kousky (MP a Fr). Lehký nástin vinařova pojetí jsem si zapsal právě u MP 2006. Tenhle Zweigelt je ze shodné řady Wahre Freude (opravdové potěšení), jako "lehčí" červené zrál v nerezu a butylka byla uzavřena vino-lokem. Místní označení jest Ried Bergsatz, alk. 13,5%.

lahev_m
(zvětšit) - přední etiketa zde, zadní zde


Vinařství Vít Sedláček, Vrbice - "téměř Modrohorské" Cuvée MP + Fr 2006

1. září 2010 v 8:45 | Tom |  vypito
pito 08/2010

logo
Tohle víno je předchůdcem Modrohorského cuvée. Vlastně jím i mohlo být, ale tehdá aktéři nestihli dořešit všechny detaily, tudíž byla vína nalahvována pod vinětami jednotlivých vinařů a oficiální Modrohorské cuvée existuje až od ročníku 2007. Původ jeho jest, jak je patrno z úvodu, v oblasti zvané Modré hory. Přiznávám, je to oblast z mých nejmilejších, při vinných cestách na Moravu většinou mířím sem a do blízkého okolí. Na webu lze obhlédnout mapu rozsahu mezi pěti obcemi - Bořetice, Kobylí, Němčičky, Velké Pavlovice a Vrbice. Na názvu se myslím podílel prof. Kraus s odkazem na tradici zdejšího pěstění révy a převahu modrých odrůd ve vinohradech, tedy v horách. Nejen historicky jsou zde stěžejní odrůdy Frankovka, Modrý Portugal a Svatovavřinecké, a nezapomínám ani na tuna vyšlechtěné André. Zaznamenal jsem určité aktivity, kterým velice, velice a velice fandím, jdoucí za konečným cílem - a tím jsou VOC Modré hory!