KAŽDÝ PŘÍPADNÝ ČTENÁŘ NECHŤ BERE ZDEJŠÍ INFORMACE O VÍNĚ JAKO ČISTĚ MÉ SUBJEKTIVNÍ NÁZORY, DOJMY, CHUTĚ, atd. - SLOUŽÍ PŘEDEVŠÍM MNĚ.

Květen 2011

Krásná hora s.r.o., Starý Poddvorov - Sauvignon 2010

26. května 2011 v 21:34 | Tom |  vypito
Když jsem byl v lednu na návštěvě v Potworově u Marka Vybírala, vryl se mi tento, ještě mladinký, Sauvignon, stříknutý do sklenky, do paměti jako víno výrazně aromatické, s kyselinkou parádně říznou, a s budoucností více než slibnou. Již snad druhý měsíc mě toto víno vždy padlo na mysl, když jsem začal přemýšlet, co si to ze sklepa vylovím, ale vždy jsem se přemluvil, ať jej ještě nechám ležet :) A nyní to už nevydržel...

Původ má v ratíškovické trati Díly, o níž Marek na webu vinařství píše:
Na Foltýnovém (0,21 ha, pískové podloží, mírně zvlněná spíše východní orientace)
Vinice vysazené v roce 2005 se sponem do dvou metrů, vzdáleností keřů 0,8 m a sníženým kmínkem na cca 0,6 m, se střihem na jeden tažeň. Rovnoměrně vysazené odrůdy Sauvignon, Rulandské šedé, Tramín, Pinot Noir, Svatovavřinecké. Po uvedení vinic v Poddvorově do plné plodnosti, předpokládáme přeroubování těchto výsadeb na odrůdu rýnský ryzlink.

(zvětšit) - etiketa zde


Víkend s André 06. - 08.05.2011

9. května 2011 v 13:19 | Tom |  akce
Dlouze jsem se těšil, až jsem se dočkal - o víkendu proběhlo naše již tradiční odrůdové posezení a tentokráte to odneslo André.

Předchůdci byli:

(zvětšit) - 15 vín jedné odrůdy, 15 odlišných barev