KAŽDÝ PŘÍPADNÝ ČTENÁŘ NECHŤ BERE ZDEJŠÍ INFORMACE O VÍNĚ JAKO ČISTĚ MÉ SUBJEKTIVNÍ NÁZORY, DOJMY, CHUTĚ, atd. - SLOUŽÍ PŘEDEVŠÍM MNĚ.

Vinařství KORÁB, Boleradice - Zweigeltrebe, kabinet 2008

10. listopadu 2011 v 13:36 | Tom |  vypito
pito 11/2011

Tuhle lahev se speciální etiketou k otevření nové rozhledny Nedánov nad Boleradicemi dne 12.07.2009 jsem si od Korábů odvezl při návštěvě vinařství jenom několik dnů po této slávě. Snad místní měli pocit, že se mi v tomto koutu světa málo líbí, což tak určitě není, proto se rozhodli slavnostně otevírat rozhlednu v den mých narozenin :) Pohled na ni zde, pohled z ní na pozůstatek po socialistické touze dostat se co nejhlouběji do země zde.
Réva v trati Víckov byla při sklizni na Koráby spíše mladá, měla 29 let. Cukernatost moštu byla 21 °NM, ale jelikož chtěli bratři vinaři udělat ze suroviny lehčí víno, domluvili se s důvěrníkem, že cukernatost je 20,9 °NM, aby to byl kabinet - důvěrník byl asi lehce překvapen, když se spíše setkává s touhou nějakou tu desetinku přidat :)

(zvětšit) - přední etiketa zde, zadní zde


V 07/2009 jsem si poznamenal: alk. 11%, zbyt.cukr 2,3, kyseliny 5,6 a extrakt 23,8. Lehké červené víno hodící se k "obyčejnému" posezení, třeba s grilovačkou. Tyhle lesní plody s jogurtem v dochuti se mi líbí.

Červenořepová jiskrná barva. První přivonění je takové ovocně hladivé, evokující mi příjemnou lesní cestu s konzumací zralých borůvek a ostružin. A přesně stejný pocit pokračuje i v puse, což se mi nyní líbí. Člověk ví hned od prvopočátku, na čem je, a nečekají ho žádné změny. I přes to si lze víno vychutnávat, stará se mi o příjemnou navečerní a večerní společnost a když jsem chvíli od něho odloučen, samovolně jej vyhledávám :) Není nijak hluboké ni hloubavé, hodně se mi však zamlouvá svěžestí a takovou přírodní "normálností". Prostě i takové víno mi dokáže dosti zvedat náladu a být parádním společníkem! Dalším jeho pozitivem jsou jaksi samo vyvolávané vzpomínky na krásné chvíle u Korábů v Boleradicích a to je též důvod, proč se tak rád vracím k takovýmto vínům...


Další zapsaná vína tohoto výrobce:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vestec | Web | 13. ledna 2012 v 5:24 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama