KAŽDÝ PŘÍPADNÝ ČTENÁŘ NECHŤ BERE ZDEJŠÍ INFORMACE O VÍNĚ JAKO ČISTĚ MÉ SUBJEKTIVNÍ NÁZORY, DOJMY, CHUTĚ, atd. - SLOUŽÍ PŘEDEVŠÍM MNĚ.

Richard Tichý, Hrušky - Aurelius, výběr z cibéb 2007 barrique, botrytický sběr

6. prosince 2011 v 16:42 | Tom |  vypito
pito 12/2011

S nastálým adventem a blížící se dobou ochutnávání různorodého vánočního cukroví stoupá i má chuť na sladké :) Řeším to tak, že jsem ze sklepa začal vytahovat nějaké ty vinné slaďárny, které během roku většinou zůstávají netknuté. A tenhle Aurelius Richarda Tichého mě oslovil ohromně! Výběr z cibéb byl myslím vyroben ve dvou variantách - obě z barrique, leč jedna "várka" byla navíc s botrytidou, z ní pochází i má lahev. Cukernatost hroznů (Hrušky / Hastrmany) byla vysokánská (34,4 °NM) na to, aby i při 15% alk. zůstalo téměř 80 g/l zbytkového cukru.

(zvětšit) - přední etiketa zde, zadní zde


Že se jedná o něco dosti netradičního, to je poznat ihned od prvopočátku - ze sklenky se sytě zlatavěhnědavou tekutinou se line divotvorná kombinovaná vůně. Ta se rozprostírá do mnoha složitě pojmenovávaných množin. V jedné vnímám kupříkladu výraznou barvolakovost, apatykový závan s alkoholem až takovým lihově-technicky zaměřeným, který však kupodivu vůbec nevadí, ba naopak (a s přibývajícím časem si myslím, že bez něj by to ani nebylo ono). Z druhé se zase po chvíli o slovo hlásí výrazně medová nasládlost, ba až hutná propolisovost s botrytisštychem, doplněná hrozinkama a citronovostí, ale takovou zvláštní - upravená vším okolo na mne představivě působí tak, jako kdyby uměl citron dozrát do stadia šťavnaté sladkosti, která potlačí kyselost. Z další je to intenzivní dojem pečených jablek s vanilkovým cukrem, z nich vypíkaná šťáva na rozpáleném plechu. Vše se mísí tu s příklonem k jednomu, jindy k jinému. Hodně mě to baví a dlouze si toto užívám. Ani bych z vůně netipoval tolik zbytkového cukru. A tak vysoký pocitově nevnímám ani v puse. Ano, sladké to je, ale cukr vůbec netrčí a zapadá do kontextu (mo)hutného, mazlavě mazlivého vína, pro mne vynikajícího z porovnání s podobně sladkými výběry onou svébytnou mnohotvářností a harmonickou komplexností. Chuťové dojmy navíc přesně navazují na ty z nosu, dojmologie mi v puse zůstává hodně dlouho a po polknutí lze šmakovat a šmakovat... Barrique myslím parádně "zesiluje" všechen projev a jeho "díly". Je to vynikající vynikající víno :) Přesně se mi trefuje do nálady a místy je až euforické. A postupně docela slušně spíná :)


Další zapsaná vína tohoto výrobce:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sklenička | E-mail | Web | 7. prosince 2011 v 6:43 | Reagovat

jojo, tohle je netradiční, ale parádní víno - měl jsem ho letos v únoru v Komunitních Bedýnkách i na následné veřejné degustaci a s úspěchem. Jen mi z popisu plyne, že jsi ho vypil naráz - to bych si netroufal, přece jen je to hodně výrazné víno :o)

2 Tom | E-mail | Web | 7. prosince 2011 v 7:20 | Reagovat

Sklenička: Koukal jsem na fotky Tvých lahví a - Tys měl tedy obě verze? Že na etiketě není uveden ten botrytický sběr. Nevíš? Porovnával jsi?
Jinak k vypití naráz - no jak se to vezme. Sice půllitrovku sám a naráz, ale se startem po poledni a finišem večer, takže s pohodovým koncem :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama